Bitcoin’in Sert Düşüşü Yatırımcıları Endişelendirdi

Hareketli bir seyir halinde olan Bitcoin son zamanların en düşük seviyelerinde. Yapılan değerlendirmeler sonrasında 7 bin doların altına sarktığı ifade edildi. Dijital para yatırımcıları ise bu durumdan son derece rahatsız olduklarını dile getirdiler. 2019 yılı değerlendirmelerine bakılarak en yüksek 13 bin 761 dolar fiyat gördükleri belirlendi.

Kripto para birimi olan Bitcoin’de gerçekleşen düşüş hız kazanırken bir süredir Bitcoin para birimi üzerinde bir dalgalanma mevcuttu. Bu dalgalanmaların ardından bugün gelen haberlere göre 7 bin doların altına kadar gerilemesi dikkat çekti. Öğle saatlerinde gerçekleşen yüzde 6 oranındaki gerileme sonrasında şimdilerde 7 bin 120 dolar seviyelerinde işlem gördüğü açıklandı. Ancak dalgalanmaların devam ettiği saatlerde gün içerisinde en düşük seviye olarak 6 bin 938 seviyelerine kadar gerilediği belirlendi. Yine gün içerisindeki en yüksek seviye ise 7 bin 736 dolar olarak belirlendi.

Bitcoin Haziran ayında en yüksek seviyelere çıkmış ve 14 bin dolara kadar yükselmişti. 5 aylık dönemde bir değerlendirme yapıldığı zaman yüzde 50 oranında kayıp olduğu açıklandı. Geçtiğimiz Kasım ayı ile bir değerlendirme yapıldığı zaman fiyatlar 4 bin 700 dolar seviyesinde bulunuyordu. Yatırım amaçlı yapılan alımlar sonrasında en yüksek miktarı 26 Haziran tarihinde gördü. Ancak bu tarihten sonra beklentileri karşılayamadı ve büyük bir düşüş yaşamaya başladı. Tekrar aynı seviyeye çıkmadığı açıklandı. Bugünkü düşük fiyatlar ise yatırımcıları endişeye sevk etti.