a

BKM Açıkladı! FinTech İstanbul Giderek Güçleniyor!

BKM Açıkladı! FinTech İstanbul Giderek Güçleniyor!
0

BEĞENDİM

BKM’nin desteklediği FinTech İstanbul giderek gücünü daha da artırıyor.

FinTech İstanbul İşbirliklerini Artırıyor

2016 yılında BKM yani Bankalararası Kart Merkezi tarafından desteklenerek açılan FinTech İstanbul, aradan geçen 3 yıllık süreçte giderek gücünü artırdı. Başarıyla yoluna devam eden FinTech İstanbul, sektördeki lider markalarla işbirliklerini sürdürüyor. Şirket, küresel anlamda danışmanlık hizmeti veren ve teknoloji devlerinden olan Ernst Young, Oracle ve MasterCard tarafından sağlanan desteklerle devam eden faaliyetlerine yenilerini ilave edecek. Bankalararası Kart Merkezi tarafından bu işbirlikleri hakkında bir açıklama yapıldı. Açıklamada FinTech İstanbul’un teknoloji devleri ve küresel danışmanlık şirketleri ile yeni anlaşmalar yaptığı, işbirliği sağlanan dev şirketlerin MasterCard, Oracle ve Ernst Young olduğu belirtildi. Bu işbirliği ve desteklerle FinTech İstanbul’un başarılı faaliyetlerine yenilerinin ekleneceği de belirtildi.

FinTech İstanbul Eğitimleri Geliştirilecek

FinTech sektörü bilindiği gibi dünyada en çok ilgi çeken ve yatırımcılar tarafından da desteklenen faaliyet alanlarından biri olarak göze çarpıyor. Bankalararası Kart Merkezi 2016 yılında verdiği desteklerle Türkiye’deki FinTech oyuncularının bir araya toplanmasını amaçladı. Bu amaçla kurulan FinTech İstanbul, kısa süre içinde ülkemizde bu sektörün buluşma noktası durumuna geldi. FinTech İstanbul adlı platform düzenlediği çeşitli blockhain ve FinTech eğitimleri, konuşmacıların katıldığı etkinlikler, sunduğu kaliteli içeriklerle dikkat çekiyor. FinTech İstanbul bundan böyle MasterCard, Ernst Young ve Oracle adlı dünya devlerinin vereceği desteklerle yeni başarılara imza atacak. Platform, yeni destekçilerinin gücünü ve deneyimini paylaştığı içeriklere, yayınlara ve eğitimlere yansıtacak.

FinTech Sektöründen Olumlu Geri Dönüşler Alıyoruz

BKM Genel Müdürü Soner Canko konu hakkında konuştu ve yapılan yeni anlaşmalar kapsamında Bankalararası Kart Merkezi’nin; FinTech İstanbul’a destek vermeye devam edeceğini, platformun içeriklerinin, yayınlarının ve eğitimlerinin FinTech sektöründen olumlu geri dönüşler aldığını, FinTech İstanbul’un bu alanda buluşma noktası olmayı önümüzdeki dönemlerde de sürdüreceğini söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.