BNP Paribas FED Beklentilerini Açıkladı!

BNP Paribas yetkilileri FED’in temmuz ve eylül aylarında olmak üzere bu yıl iki kez faiz indirimi yapmasını bekliyor.

BNP Paribas FED’ten İki Kez Faiz İndirim Bekliyor

Merkezi Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan küresel bankacılık ve finans kurumu BNP Paribas tarafından ABD Merkez Bankası Fed ile ilgili ön görüler paylaşıldı. BNP Paribas adına konuşan yetkililer, ABD Merkez Bankası’nın 2019 yılının bundan sonraki döneminde iki defa faiz indirimine gitmesini beklediklerini, bu indirimlerin ilkinin temmuz ayında, diğerinin de eylül ayında gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini söylediler. BNP Paribas ekonomi analistleri tarafından bu konuda bir rapor yayınlandı.

ABD’de FOMC Toplantısı 17 – 18 Haziran’da

BNP Paribas analistlerinin hazırladığı raporda küresel ticari gerilimlerin ve ülkedeki enflasyon oranlarının ABD ekonomisi üzerinde risk oluşturan faktörler olduğundan bahsedilerek ABD Merkez Bankası’nın temmuz ve eylül aylarında faiz indirimine gitmesinin muhtemel olduğu belirtildi. Amerika’da faizlerle ilgili kararın alınacağı FOMC olarak kısaltılan Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı 17 Haziran – 18 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak.

FED Sabırlı Duruşundan Vazgeçecek

Fransız kuruluş BNP Paribas’ın ekonomi analistleri tarafından ABD Merkez Bankası’nın bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleyeceği hakkında tahminlerin yer aldığı rapor dikkat çekti. BNP Paribas yetkilileri FED tarafından 17 – 18 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan toplantıda şu ana kadar izlenen sabırlı duruş politikasından faiz indirimine doğru yol alınmasının beklendiğini belirttiler. Analistler zayıflayan ekonomik verilerin ve politikadaki istikrarsızlıkların FED’i temmuz ve eylül aylarında olmak üzere iki kez faiz indirimi yapmaya iteceği görüşünü savundular.

Kapalı