Bugün Son Gün! Akbank Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı Başvuruları Devam Ediyor!

Akbank UniChallenge – Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı 2019 için başvurular alınmaya başlandı.

Akbank UniChallenge Başvuruları 19 Mayıs’ta Sona Eriyor

Bu yıl 17 Haziran – 28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Akbank UniChallenge olarak bilinen Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı 2019’un başvuruları alınıyor. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işbirliğinde IAB TR tarafından düzenlenen eğitimler ilk kez 2015 yılında başladı. Bu yıl beşinci defa kapılarını gençlere açacak olan eğitimlere son 2 yıldan beri Akbank sponsor oluyor. 19 Mayıs 2019 (bugün) tarihine kadar Akbank UniChallenge başvurusu yapılabiliyor.

Eğitimlerde Başarılı Olan Gençlere 1 Ay Staj İmkanı

17 Haziran – 28 Haziran arasındaki eğitim kampına katılan ve başarı gösteren öğrenciler ödüllendirilecek. Akbank Dijital Öğrenci İşleri Eğitimi Kampı’nda alınan eğitimlerde ilk üçe giren ekiplerin üyeleri IAB TR üyesi olan şirketlerde 1 ay boyunca staj yapma imkanı bulacaklar. IAB Türkiye reklam verenlerin, reklam ajanslarının ve medyanın aynı çatıda buluştuğu tek meslek kuruluşu olarak biliniyor. Akbank sponsorluğunda düzenlenecek olan eğitimler sayesinde gençler bu kuruluşa üye şirketlerde staj yapacaklar. Eğitimlere katılmak üzere şehir dışından gelen öğrenciler Boğaziçi Üniversitesi’ne ait yurtlarda kalabilecekler.

Eğitimlerden Sonra 117 Kişi İş ve Staj İmkanı Buldu

Akbank tarafından yapılan bilgilendirmede katılımın 50 kişilik kontenjanla sınırlı olduğu, şu ana kadar 1.000’e yakın başvurunun geldiği belirtildi. Başvuruların büyük bir bölümü İstanbul dışından yapıldı. İstanbul’dan Akbank UniChallenge başvurusu yapan gençlerin sayısının da oldukça fazla olduğu bildiriliyor. Eğitimler kapsamında geçmiş 4 yılda 200 katılımcının 117’si eğitimlerden sonra staj ve iş olanağı buldu.