Burgan Bank Kar Oranını Artırdı

Burgan Bank tarafından yapılan son açıklamalara göre vergi öncesi üçüncü çeyrekteki kar oranını 140 milyon liraya yükselttiği belirlendi. Net kar oranına bakıldığı zaman açıklanan rakamların 112 milyon lira olduğu ifade edildi.

2019 yılının üçüncü çeyrek sonuçlarına bakıldığı zaman vergi öncesi karı 140 milyon lira olarak belirlenmişti. 30 Eylül 2019 tarihi itibari ile geçerli olmak şartıyla aktif büyüklük 21 milyar lira olarak belirlendi. Nakdi kredi tutarı ise 15 milyar lira oldu. Müşteri mevduat miktarı ise 11 milyar lira olarak gerçekleşti.

Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Dinç, ‘2019 yılı boyunca uygulamış olduğumuz stratejilerimize baktığımız zaman özellikle dijital kanallar aracılığı ile işlemlerini yapan müşterilerimize özel çeşitli ürün ve hizmetler geliştirmenin gururunu yaşıyoruz. Kolay ve güvenilir hizmetler sayesinde bankacılık sektöründe de rekabetçi bir performansın oluşmasını sağlıyoruz. Şubelerimize gelerek işlem ve hizmet almak isteyen müşterilerimizi unutmadık. Onlar içinde çeşitli kolaylaştırıcı hizmetler uyguladık. Varlıklarını doğru ve etkili bir biçimde yürütmeleri için ürün yelpazemizi geliştirdik. Esnek ve hızlı bir şekilde hareket etmek için çalışmalarımıza öncelik verdik. 2018 yılı ile bir karşılaştırma yapıldığı zaman mevduat oranımızı yüzde 14 oranında artırdık. Özel Bankacılık alanında müşterilerimizin ana bankası olduk. Ticari bankacılık alanında ise müşterilerimizin hedefindeki üç bankadan biri olma yolunda ilerliyoruz.’ dedi.