Büyük Değişiklik! Vakıfbank’ta Hangi Departmanlar Birleşti?

Vakıfbank bünyesinde yapılan görev değişiklikleri kapsamında kimin hangi görece getirildiği merak ediliyor.

Vakıfbank’ta Büyük Görev Değişiklikleri Yapıldı

Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan’ın Halkbank Yönetim Kurulu’na geçmesiyle boşalan koltuğa Abdi Serdar Üstünsalih getirilmişti. Bu haftanın başında yapılan Vakıfbank Olağan Genel Kurul toplantısında göreve getirilmesine karar verilen Abdi Serdar Üstünsalih’in göreve başlamasından sonra genel müdürler düzeyinde de değişiklikler yapıldı.

Vakıfbank’ta Departmanlar da Değişti

Vakıfbank GMY değişikliklerinin yanı sıra ayrıca Vakıfbank’ta bazı birimler birleştirilerek tek bir çatı altında toplandı. Vakıfbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu olarak bilinen KAP’a yapılan açıklamada görevi değişen ve yeni göreve getirilen Genel Müdürler ile ilgili bilgi verildi.

Vakıfbank’ta Hangi Departmanlar Birleşti?

Vakıfbank KAP’a açıklamasında 30 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen Yönetim Kurulu toplantısında Vakıfbank Genel Müdürlük Organizasyonel Yapısı ile ilgili bazı kararların alındığı bildirildi. Alınan kararlara göre Vakıfbank Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcılığı, Kredi İzleme Genel Müdür Yardımcılığı ve Hukuk ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcılığı birimleri birleştirilerek Kredi Politikaları İzleme ve Yasal Takip Genel Müdürlüğü adı altında toplandı. Yönetim Kurulu toplantısında alınan bir başka kararla Operasyonel Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdürü Yardımcılığı ile Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı birimleri de birleştirildi ve Bilgi Teknolojileri ve Operasonel Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı ismini aldı.

Vakıfbank Yeni Genel Müdür Yardımcıları Kimler?

Vakıfbank’ın büyük değişimi sonucunda Genel Müdürler İlker Yeşil, Yakup Şimşek, Şeyh Mehmet Boz, Ersin Özoğuz ve Hasan Yücesoy Vakıfbank’ın iştirakleri olan Vakıf Faktoring, Vakıf Gayrimenkul Değerleme, Vakıf Yatırım, Güneş Sigorta ve Taksim Otelcilik bünyesine geçtiler. Mehmet Emin Karaağaç da tamamen Vakıfbank’tan ayrıldı. Vakıfbank’ta Muhammed Onay Özkan, Ferkan Merdan, Hazım Akyol, Alaattin Şimşek Genel Müdürü Yardımcılığı görevine getirildi.