a

Çalışanların Ayak Kokusu Derdine 5 Doğal Çözüm!

Çalışanların Ayak Kokusu Derdine 5 Doğal Çözüm!
0

BEĞENDİM

Ayak kokusu problemi çalışanlar için çalışma hayatını zor bir hale getiren şikayetler arasındadır. Ayak kokusu şikayeti diğer sağlık sorunları kadar özellikle ofis çalışanlarını etkiler.

Bazı Sağlık Sorunlarının Habercisi Olabilir

Kişilerin yaşam standardını da olumsuz etkileyen ayak kokusu bazı sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Bu yüzden öncelikle bir doktora başvurarak bu şikayetten bahsedilmesi gerekir. Ancak kendi yöntemlerinizle de bu sorunun giderilmesine yardımcı olunabilir.

Ayak Kokusu Neden Olur?

Ayak kokusu problemi ile ilgili sorun yaşayanların hormonlarda oluşan bazı değişiklikler, mantar hastalığı gibi hastalıkların belirtisi olabileceği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Ayak Kokusundan Kurtulma Yolları

Ofiste çalışan birinin ayak kokusu sorunu ile başa çıkabilmesi için bazı yollara başvurması gerekebilir. Evde kolayca yapılacak olan ayak kokusuna doğal çözümler ile bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün…

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler

Ayak kokusuna kesin çözüm olarak nitelendirilen bu bitkisel yolları denemek isteyenler yazının devamından bunların neler olduğunu öğrenebilirler.

Siyah Çay ile Ayak Kokusuna Çözüm

Kovanın içine 1 bardak su koyulur. Kovaya ayrıca yarım çay bardağı da siyah çay ilave edilir. Ayaklar bu karışımın içinde yarım saate yakın bekletilir. Bu işlem 10 gün boyunca tekrarlanmalıdır.

Sirkeli Su ile Ayak Kokusuna Çözüm

Bir kovaya 5 su bardağı su koyulur. Yarım su bardağı da sirke eklenerek ayaklar bu karışımda yarım saat bekletilir. Sirkeli su yöntemi de siyah çay yöntemi gibi 10 gün süresince uygulanmalıdır.

Ada Çayı ile Ayak Kokusuna Çözüm

Pek çok rahatsızlık için kullanılan ada çayı adlı bitki bir kovanın içine koyulacak suya bir tutam ada çayı ilave edilir. Ayaklar bu karışımın içinde bir süre bekletilir. Ayaklardaki ter bezleri ada çayı sayesinde daha yavaş çalışır, terleme önlenir ve ayak kokusu azaltılmış olur.

Lavanta Yağı ile Ayak Kokusuna Çözüm

1 litre suyun içine 1 yemek kaşığı lavanta yağı eklenerek, ayaklar bu suyun içinde bekletilir. Lavanta yağı karışımı düzenli olarak kullanılırsa ayak kokusuna çözüm olarak önerilir.

Karbonat ile Ayak Kokusuna Çözüm

Ilık duya bir miktar karbonat eklenir. Ayaklar düzenli olarak her gün bu suyun içinde yarım sat bekletilirse ayak kokusu sorunu azaltılır ya da ortadan kalkar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.