a

Çalışanların Korkulu Rüyası Ter Kokusu için Küçük Tüyolar!

Çalışanların Korkulu Rüyası Ter Kokusu için Küçük Tüyolar!
0

BEĞENDİM

Vücudun doğal reaksiyonlarından olan terleme iş hayatında bazen istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden oluyor. Ter kokusundan kurtulmak elbette mümkün. Bu sorunu yaşayanlar için bazı pratik bilgiler yazının devamında…

Terleme Nedir? Kötü Koku Nasıl Oluşur?

Terleme vücudun gerçekleştirdiği doğal bir reaksiyondur. Terleme kişinin vücut sıcaklığının dengelenmesini, toksinlerden arınmasını, fazla sıvıyı atmasını sağlar. Aslında ter sıvısının bir kokusu yoktur. Kötü koku koltuk altı gibi bölgelerin nemli ve sıcak olmasından dolayı yer tutan bakterilerden kaynaklanır. Bakteriler bu bölgelerde hızla çoğalır ve kötü koku oluşumuna yol açar.

Ofis Çalışanlarında Terleme Problemi

Banka çalışanları gibi sürekli ofiste çalışanlar bulundukları ortamın sıcak olmasından dolayı bu sorunla sıklıkla karşılaşırlar. Terleme sorunu yaşayanların sosyal çevrelerinde sorun olduğu, iş ortamında hoş olmayan bir durum içinde oldukları, bunun öz güven sorununa kadar gidebildiği bilinen gerçeklerdendir. Özellikle bazı kişiler normalden daha fazla terlerler. Peki, terleme problemi ile başa çıkmak mümkün mü? Uzmanlar bu konuda ne diyorlar? Hangi küçük önlemlerle bu sorunla başa çıkılır?

Terleme Sorununu Çözecek Küçük İpuçları

Terleme sorununu normalden çok yaşayan kişiler hayat kaliteleri de düşer. Çalıştıkları ortamda sürekli buna odaklandıkları için işlerine odaklanmakta da zorluk çekerler. Bunu önlemek için dikkat edilmesi gereken bazı küçük noktalar vardır. İşte o ipuçları…

  • Beden temizliğine dikkat etmek terlemeyi önlemenin en önemli çözümüdür. Vücudun temiz olması bakterilere yaşam alanı bulunmamsı anlamına gelir. Bu da terlemeden doğan kötü kokunun önüne geçer.
  • Vücudun temiz olmasının yanı sıra giysilerin temizliği de önemlidir. Her gün farklı bir kıyafet giymek, ter kokan kıyafetleri yıkamadan giymek gerekir.
  • Kişisel bakım ürünlerinin kullanımı da ter kokusunun önlenmesinde etkilidir. Ancak ter kokusu önleyici bu ürünlerin kesinlikle temiz ciltte kullanılması gerekir. Aksi halde fayda etmezler.
  • Çalışılan ortamın ısısın normalin üzerinde olmasının önüne geçilebilir. Ortam pencereler açılmak suretiyle sık sık havalandırılarak ısının normal seviyede tutulması sağlanabilir.
  • Pek çok yöntem bildirilen ter kokusunu önlemek için bitkisel karışımlardan da faydalanılabilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.