→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

Çalışırken Dağılan Zihninizi Toplamak Sizin Elinizde!

Yoğun bir çalışma hayatı olan kişiler genel olarak zihin dalgınlığından şikayet ederler. Zihinsel olarak yoruldukları için fiziksel anlamda ne kadar kendilerini iyi hissederlerse hissetsinler bir türlü işlere konsantre olamadıkları için mutlu olamazlar. Genellikle çalışma hayatında zihin dağınıklığının yaşanması motivasyonun ve konsantrasyon sorununun bir düşmanı olarak ifade edilmektedir. Ancak bu durumun yaşanması her zaman mümkün olmamakla birlikte doğru bir dalgınlık sorununun işlere çok daha hızlı bir şekilde odaklanmayı ve bir süre sonra dikkati toplamayı gerçekleştirdiği de bilinmektedir.

Bu konuda bilim insanları tarafından pek çok bilimsel araştırma yapılmış. Çalışırken gerçekleşen ve kişileri etkileyen dikkat dağınıklığının nasıl azaltılabileceği ve bu konuda neler yapılabileceği konusunda bazı araştırmalar yapılmış. Araştırmaların ardından dikkatin sınırlı bir kaynak olduğu ve bu kaynakların sonuna kadar kullanılması halinde dikkatin dağıtılmasını sağlayacak alan bırakılmayacağı yönünde sonuçlar ortaya konarak farklı bir araştırma sonucu belirlenmiştir.

Kendinizi Ödüllendirmeyi Unutmayın!

Yapılan işler ne kadar zevkli olursa olsun zaman zaman kişilerin sıkılmalarına zemin hazırlayabilir. Böyle durumlarda arayış içerisindeyken zamanlamanın çok iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Bazen çalışırken son derece sıkıcı ve sürekli birbirlerinin tekrarı görevler üstlenebiliriz. Ancak motivasyonu kaybetmemek adına sonunda kendimize kendimizi şımartacak küçük ödüller sunabiliriz. Ödülsüz bir çalışma zaman zaman odaklanmayı tamamen engellemiyor ancak yapılan bir aktivite ya da konula bir ödül bir süre sonra kişinin alarm halinde kalmasına ve böylece işlere daha sıkı bir şekilde tutulmasına neden olmaktadır. Bu yöntem diğer yöntemlere kıyasla kişiler üzerinde en işe yarar ve en fazla sonuç sağlayan yöntem olarak ifade ediliyor. Çalışma hayatında bu konuda kendinize bir suç ortağı da bulabilirsiniz. İki kişinin birbirlerini motive etmeleri ve desteklemeleri sürecin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesine neden olmaktadır. Yakın bir arkadaş bu konuda ciddi bir destekçi olabilir.

Çalışma Molalarında Hayaller Kurabilirsiniz

Zihin dalgınlığı için zaman zaman yoğun bir çalışma temposu içerisindeyken pek çok kişi fırsatlar kollayabilir. Bu anlamda vücudumuzun ve zihnimizin bizlere göndermiş olduğu sinyallere bakarak onun ihtiyaçlarını karşılamak son derece etkili olabilir. Bu anlamda zihninizi kurcalayan, sizi huzursuz eden ve çözmeniz gereken sorunlar üzerinde düşünmeyi unutmayın. Bazı kişiler olumsuz olan durumları düşünmemeye çalışarak sorunların üstesinden gelebileceklerini düşünürler. Ancak bu sorunlar bir süre sonra daha fazla büyüyerek ciddi problemler haline gelebilir. Çalışma aralarında vermiş olduğunuz küçük molalarda durumu fırsata çevirerek hayatınız ya da hayalleriniz hakkında düşünebilir ve bu konuda hayaller kurabilirsiniz.

Zihin dalgınlığının en bilinen nedenlerinden birisi de genel olarak uyku eksikliğidir. Uyku vücudumuz için son derece gerekli olan bir aktivitedir. Ancak az uyumak ya da kalitesiz bir uyku uyumak bir süre sonra kişilerin performanslarını da olumsuz anlamda etkilemektedir. Ayrıca bilimsel olarak yapılan araştırmalar çerçevesinde uykunun hafızayı geliştirdiği ve zihnin boşaltılması açısından etkili olduğu ifade ediliyor. Önemli bir sınavdan önce ya da mümkünse bir toplantı sonrasında kendinize bir saatlik uyku molaları vermek zihnin uyanık kaldığınız süre boyunca toparlanması açısından son derece önemlidir. Böylece çalışırken motivasyonunuzu yeniden kazanabilir ve zihninizi dağıtan sorunlarla daha etkili bir biçimde başa çıkabilirsiniz. Kendinize tanıdığınız zaman dilimlerinde özellikle sizi mutlu edecek şeyler yapmak son derece önemli.


→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  
Kapalı