Cep Telefonları Zararları İle İş Hayatını da Etkiliyor!

Cep telefonları teknolojinin giderek gelişmesi ile birlikte bir anlamda günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. Yaymış olduğu elektromanyetik dalgalar ile birlikte kişilerin fark ettirmeden yaşam kalitesini olumsuz anlamda etkiliyor. Bir süre sonra cep telefonlarının aslında faydadan daha çok zarar sağladığı bir kez daha gündeme geliyor. Kısa vadede yapılan değerlendirmeler sonrasında yayılan elektromanyetik alanlarla birlikte uykusuzluk ve halsizlik gibi sorunlara neden oluyor. Uzun vadede düşünüldüğünden daha fazla değişikliğe neden olabiliyor. DNA yapısının tamamen değişmesine neden olabileceği gibi bir süre sonra vücutta çeşitli değişikliklerin yaşanmasına neden oluyor.

Cep telefonu kullanımı konusunda uzmanlar önemli değerlendirmelerde bulunuyorlar. Bu süreç içerisinde telefonların bir miktar uzakta tutularak kullanılması daha etkili sonuçlara sebep oluyor. Özellikle sadece 1 santimetre uzaklıkta tutulmasının radyasyonun engellenmesi açısından yüzde 10 ile yüzde 20 oranında azalttığı tespit edilmiştir. Son yıllarda teknolojinin kullanım yoğunluğu gündemi de en çok meşgul eden konular arasında yer alıyor. Bu süreçte pek çok tartışma gündeme geliyor.

İş Hayatında Cep Telefonları Ayrılmaz Bir Parçamız

Aslında cep telefonlarını sadece özel hayatımız için değil iş hayatımız için de aktif olarak kullanıyoruz. Genellikle uyandıktan sonra başlayan telefon kullanımı uyuduğumuz saate kadar devam ediyor. Hatta uyurken dahi yakın temas içerisinde bulunduğumuz için cep telefonunun sunmuş olduğu elektromanyetik dalgalardan olumsuz olarak etkilenebiliyoruz.

Çalışırken sürekli iletişimde kalmak için kullandığımız cep telefonları bir süre sonra hayatımızda bağımlılık haline geliyor. İş hayatının ardından özel yaşantımızda da hem bir şeyler izlemek, okumak hem de iletişim kurmak için aktif bir şekilde kullanıma devam ediyoruz. elektromanyetik radyasyon denilen bu radyasyon bir süre sonra kısa dönemde uykusuzluk ve halsizlik gibi sorunlara neden oluyor. Bu sorunlar ise bir süre sonra kişilerin biyolojik hayatını da olumsuz etkiliyor. Bir dönemin ardından hormonların farklı çalışmasına neden olduğu için insanların genetiğini değiştirdiğini söylemek mümkündür. İnsanın DNA’sını etkilediği için uzun vadede geri dönüşü olmayan sorunlara sebep olabilir.

Beynin Savunma Mekanizmasını Olumsuz Etkiliyor!

Her ruhun kendi içerisinde bir enerjisi bulunuyor. Bu enerji ortalama olarak 40 watt civarında gerçekleştiriliyor. Ancak iki enerjinin birbirleri ile etkileşime girmesinin ardından beynin savunma mekanizmasını olumsuz etkiliyor. Bu anlamda beynin savunma mekanizmasına olumsuz anlamda zarar veriyor ve beyinde bazı hastalıkları gelişmesine zemin hazırlıyor. Bu hastalıklar ise bir anlamda Alzheimer ve Parkinson gibi geri dönüşü mümkün olmayan hastalıklar olarak isimlendiriliyor. bir süre sonra beyinde savunma mekanizması için son derece önemli olan nöronların ölmesine bunun da insan yaşamı için bir tehlike oluşturduğu ifade ediliyor.

Cep telefonunu bilinçli kullanmak son derece önemli. Yayılan radyasyon miktarı bazı faktörlere göre değişiklik gösteriyor. Bunun üzerine bu değişkenleri belirlemek bizlerin elinde. Cep telefonunun yaymış olduğu radyasyonu vücuttan atılması sanıldığından daha zor olabilir. Bu anlamda kullanırken mesafe koymak son derece önemli. Cep telefonu ile konuşurken özellikle kulaklık kullanmak cep telefonunu vücudumuzdan mümkün olduğunca uzak tutmak açısından son derece etkili olabilir. Bunun yanı sıra şarjdayken daha fazla radyasyon yaydığı kanıtlandığı için şarjda kullanımı pek önerilmemektedir. Kullanım süresi de bu anlamda etkili. Saatlerce telefonda konuşmak ve mesajlaşmak daha fazla radyasyona sebep olacağı için dikkatli ve bilinçli bir kullanım öneriliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı