a

Credit Karma'dan Noddle Hamlesi

Credit Karma'dan Noddle Hamlesi
0

BEĞENDİM

ABD merkezli olan FinTech şirketlerinden Credit Karma, Avrupa’da daha önceden planladığı büyüme istatistikleri çerçevesinde İngiltere’de bulunan bireysel kredi raporlama girişimlerinden biri olan Noddle’yi resmen satın aldı.

Kullanıcılar tarafından kendi kredi raporlarına erişimi ücretsiz olarak sağlayan Noddle, 2018 yılının ilk ayları içerisinde TransUnion’ın 1,4 milyar dolarlık CallCredit alımının parçalarından biri olarak el değiştirmeye gitmişti. FinTech’in son sahibi olan San Francisco merkezli FinTech unicorn’u Credit Karma olarak değiştirildi.

Satın alma maddesinde yer almayan detaylar dışında FinTech Futures haberinde satıcı şirket olan Credit Karma’dan hisse almaması sebebi ile alımın son sürecinin nakit olarak yapıldığı belirtilmişti. Satın alma işleminin ise 2018 yılının son günlerinde tamamen gerçekleşmesinin planlandığı da belirtildi.

Satın Alma Bu Yılın Sonunda

Noddle’nin ücretsiz kredi bilgisi sağlama misyonu yüzünden İngiltere’de alternatifsiz bir tercih olduklarını belirten Credit Karma Uluslararası Operasyonlar Başkan Vekili Valerie Wagoner, satın alma sonrasında 35’i aşkın çalışanları ile birlikte 700 kişilik bir ekibin daha kendi bünyelerine katılacağını söyledi. Bunun hemen ardından ise dev şirketin Londra ve Leeds’te bulunan ofislerinde faaliyetlerine hız vermek adına iş gücünde de böylece arttırıma gitmiş olacak.

2007 senesinde kurulan Credit Karma, bu zamana kadar gerçekleştirdiği 5 satın alma işlemi sonrasında Noddle’yi de bünyesine katmaya hazırlanıyor. Mart ayı içerisinde 500 milyon dolarlık ikincil bir yatırım gerçekleştiren Credit Karma, değerini 4 milyar dolara kadar yükseltmeyi başarmıştı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.