Denizbank Çocuk Operası Başladı!

Denizbank tarafından çocukların sosyal ve kültürel açıdan daha fazla yaşama katılmaları, kültürel faaliyetlerde rol almaları için sürdürülen çalışmalar devam ediyor. Çocukları kültürel ve sosyal açıdan desteklemek için yürütülen Denizbank Çocuk Operası artık perdelerini açtı. Faaliyet içerisinde profesyonel opera sanatçılarının yanı sıra çocuk korolarında yer alan yetenekli çocukların da yer alması bekleniyor.

Banka ülkenin sanat kariyerinin desteklenmesi ve bu alanda yeni zenginliklerin sürece dahil edilmesi için çocukları opera ile tanıştırmak istiyor. Ülkede bir finans kuruluşu tarafından düzenlenen ilk çocuklara yönelik kültürel etkinlik olması dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen proje ilk gösterimini de gerçekleştirdi.

Çocuklar Opera İle Tanışacaklar

İlk gösteri Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş geceye katılan ve süreci destekleyen isimlerden birisi oldu. Değerlendirmeleri sırasında hem kültür sanat yaşamına destek verdiklerini hem de Denizbank’ın çocukların hafızalarında ilerleyen yıllarda görev almak için can attıkları bir kurum imajı yaratmanın hedeflendiği belirtildi. Bu süreçte bankanın ilk kurulduğu günden bu yana en büyük isteğinin gelecek nesillere de örnek olmak olduğu belirtildi.

Denizbank Çocuk Operası Genel Sanat Yönetmeni Caner Akın süreç hakkında değerlendirmelerde bulundu. Şimdiye kadar sahnede pek çok kez performans sergilediğini ancak projenin çok özel olmasından dolayı çok heyecanlandığını dile getirdi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında Denizbank Çocuk Operası’nın Avrupa ve Türkiye’nin ilk özel çocuk operası olduğunun altı çizildi.

Denizbank Çocuk Operası’nın çocuklara özel bir yaratıcılık hizmeti olduğu, hayal güçlerinin geliştirilmesi için gerekli desteklerin verildiği ifade edildi. Doğa ve insan sevgisinin de ön plana çıkarılması için bir proje kurgulandığı açıklandı.