Denizbank Enflasyonun Üzerinde Kazandıran Hesabı Hizmete Sundu!

Denizbank tarafından hizmete alınan Enflasyon Korumalı TL Vadeli Hesap hizmete sunuldu.

Denizbank Müşterilerini Enflasyona Karşı Koruyor

Denizbank devreye aldığı Enflasyon Korumalı Türk Lirası adlı yeni mevduat ürünü enflasyon oranlarına karşı koruyarak enflasyonun üzerinde kazanç elde edilmesini sağlıyor. Denizbank’ın enflasyona karşı koruyan hesabında 1 yıllık vadelerde stopaj kesintisi olmuyor. Denizbank müşterileri tasarruflarını Türk Lirası mevduat olarak değerlendirmek istemeleri halinde TÜFE + 4’e varan faiz oranlarından yararlanabiliyorlar. Denizbank müşterilerinin ihtiyaçlarını hedef alarak hızlı, kaliteli ve yenilikçi finansal çözümler üretmeye devam ediyor.

Denizbank’tan Mevduatlara Yüzde 22.50 Faiz Oranı

Denizbank tarafından müşterilerinin Türk Lirası cinsinden mevduatlarının enflasyona karşı korunmasını sağlayan ürününü hayata geçirdi. Denizbank yeni mevduat hesabının vadesi en az 3 ay, en uzun 1 yıl olabiliyor. Denizbank müşterileri 3 ay vadesi olan TL mevduat hesabı açmaları halinde standart olarak belirlenen yüzde 22 faiz oranına abi oluyorlar. 1 yıldan uzun vadeye sahip enflasyon korumalı mevduat hesabında faiz oranı yüzde 22.50’ye kadar çıkabiliyor. Vadesi 1 yıldan uzun olan mevduatlardan stopaj da kesilmiyor.

Birikimlerdeki Değer Kayıplarını Önlüyoruz

Denizbank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark yeni ürünle ilgili bilgilendirmede bulundu. Oğuzhan Özark, Banka olarak finans ve toplumsal alanlarda yaptıkları yatırımlarla müşterilerine değer katmayı amaçladıklarını, müşterilerin finansal ihtiyaçlarının Denizbank tarafından titizlikle incelenerek onlara uygun çözümler üretildiğini söyledi. Özark ayrıca yeni ürünleri olan enflasyon korumalı mevduat ürünüyle birikimlerin yüzde 22.50’ye varan faiz oranları ile değerlendirilebildiğini, yıllık TÜFE oranlarının üzerine 2 – 4 puan arasında ilave edilerek birikimlerin değer kaybının önüne geçildiğini de belirtti.