Denizbank, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Düzenleyecek

Denizbank tarafından bir süredir olağanüstü genel kurul toplantısının düzenleneceği konuşuluyordu. Bunun üzerine tarih belirlendi. Olağanüstü genel kurul toplantısının 28 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Denizbank’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na konu hakkında bir açıklama yapıldı. Olağanüstü Genel Kurul toplantısının, 28 Kasım Perşembe günü saat 10:00’da Esentepe Denizbak AŞ Genel Müdürlüğü Selma Akboğa Konferans Salonu’nda gerçekleşmesi planlanıyor.

Denizbank Hakkında

Denizbank 1997 yılında, Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınarak faaliyete geçti. Kısa bir tarihçesi olmasına rağmen, geçmişe bakıldığı zaman üç kez hissedar değiştirdiği belirlendi. Halka bir kez arz gerçekleştirdiği öğrenildi.

Denizbank, kurulduğu tarihten bu yana, yenilikçi teknolojisiyle birlikte, Ar-Ge ve inovasyona yönelik yatırımlar gerçekleştirmeye devam ediyor. 2012 yılında Türkiye’nin İlk Dijital Kuşak Bankacılığı Departmanı’nı kurması, yenilikçi çalışmalarıyla dikkat çekmişti.

Denizbank, ülke ve toplum yararına da çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu aşamada, sağlık, spor kulüpleri, belediyeler, denizcilik, turizm, enerji, eğitim ve tarım gibi sektörlerin yanı sıra ekonomiye destek veren ve önemli çalışmalar yapan KOBİ’leri de ihmal  etmeyecek çalışmalar yapmaya devam ediyor. Söz konusu sektörlere bakıldığı zaman bankanın sektöre pek çok konuda ön ayak olacak çalışmalar gerçekleştirdiğini görmek mümkün.

Denizbank’ın yurt içi ve Bahreyn çerçevesinde toplam 706 adet şubesi bulunuyor. Bunun yanı sıra Viyana’da bulunan iştirakine de bakıldığı zaman toplam 43 şubesinin bulunduğunu söylemek mümkün. Denizbank günümüzde hem yurt içi hem de yurt dışında faaliyetlerini sürdürüyor.

Kapalı