Denizbank – TEB – QNB Finansbank ATM’leri Birleşti!

Denizbank, TEB ve QNB Finansbank tarafından ortaklaşa alınan karar sonucunda 3 özel bankanın ATM’leri birleşti.

Üç Özel Bankanın ATM’leri Birleşti

Kamu bankalarının bir süre önce aldığı ortak ATM uygulaması kararından sonra aynı yönde bir karar da özel bankalardan geldi. Üç özel banka güçlerini tek ATM platformunda birleştirerek aynı uygulamaya geçmeyi kararlaştırdı. TEB kısa adıyla anılan Türk Ekonomi Bankası, Denizbank ve QNB Finansbank müşterileri bundan böyle tek ATM’den işlem yapabilecekler.

Ayda 3 Defa Ücretsiz İşlem Yapılabilecek

Üç özel banka arasında yapılan anlaşmaya göre aylık olarak 3 defa ile sınırlı olmak şartıyla Denizbank – TEB – QNB Finansbank müşterileri diğer iki bankanın ATM’sinden ücretsiz işlem gerçekleştirebilecekler. Anlaşmaya göre bahsi geçen özel bankaların müşterileri diğer ATM’lerden kredi borçlarını ücretsiz olarak ödeyebilecekler, her ay 3 defa ücretsiz para transferi gerçekleştirebilecekler. Müşteriler ayrıca hesaplarındaki bakiyeyi, kredi kartlarında ne kadar limit olduğunu da diğer bankaların ATM’lerinden öğrenebilecekler. Bu sorgulamalarda herhangi bir işlem adedi sınırı bulunmayacak.

Kamu Bankaları 2018’de Orta ATM Uygulamasına Geçti

2018 yılında kamu bankaları tarafından bir karar alınmış ve ortak ATM uygulamasına geçilmişti. Kamu bankaları arasında yapılan anlaşma kurallarına göre ATM’lerden yapılan bankacılık işlemlerine herhangi bir ücret kesintisi uygulanmıyor. Bir devlet bankasının ATM’sinden işlem yapan bir diğer devlet bankası müşterisinden işlem ücreti alınmaması ile ilgili anlaşma 2018 yılının temmuz ayında imzalandı. Şimdi aynı uygulama üç özel banka arasında yapılan anlaşmaya konu oldu. TEB, QNB Finansbank ve Denizbank müşterileri için ortak ATM uygulamasına geçildi.