Denizbank’ın Davası Sonuçlandı! KKDF’nin İptaline Karar Verildi!

Denizbank tarafından yapılan duyuruda 6 milyon liralık KKDF cezası davasında mahkemenin sonuçlandığı bildirildi.

Denizbank KAP’a Açıklama Yaptı

Denizbank tarafından yapılan açıklamada 6 milyon Türk Lirası KKDF cezasının ve faiz ödemesinin konu olduğu mahkemenin sonuçlandığı, mahkemeden Denizbank’ın lehine karar çıktığı belirtildi. Denizbank tarafından KAP yani Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapılarak söz konusu mahkeme ve sonucu hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Denizbank’ın KAP’a açıklamasında 6 milyon liralık cezanın ve faiz ödemelerinin konu olduğu davada sonuca varıldığı bildirildi. Büyük Mükellefler Vergi Dairesi tarafından 2014 yılında Denizbank adına tahakkuk ettirilen toplam tutarı 6 milyon 41 bin 28.11 lira olan KKDF kesintisinin ve bu cezanın faiz ödemelerinin yürütmesinin durdurulması yönüne karar çıktı.

Mahkeme KKDF’nin İptaline Karar Verdi

Denizbank’a, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi tarafından tahakkuk ettirilen 6 milyon 41 bin 28.11 liralık KKDF cezası ve faizleri ile ilgili yürütmenin durdurulduğu KAP’a bildirildi. Denizbank, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı yazılı açıklamada bahsi geçen KKDF cezası ile ilgili devam eden davanın sonuçlandığını, davada Denizbank adına tahakkuk ettirilmiş olan 6 milyondan fazla KKDF kesintisinin iptal edilmesine oy birliği ile karar verildiğini, alınan bu kararla davanın Denizbank lehine sonuçlanmış olduğunu bildirdi.

Danıştay da Kararı Onadı

Büyük Mükellefler Vergi Dairesi tarafından Denizbank’a 2014 yılında tahakkuk ettirilen KKDF cezası ile ilgili davasında, davalı idare tarafından başvuru yapılan İstinaf Mahkemesi, Denizbank’ın lehine karar verdi. Denizbank açıklamasında davalının temyiz yoluna başvurduğunu da belirtti. Danıştay tarafından da onanan mahkeme kararının kesinleştiği ve Denizbank’ın lehine sonuçlandığı haber verildi.