Denizbank’ın Robot Teknolojisi Hizmete Sunuldu!

Denizbank Yatırım Hizmetleri Grubu, ALGOLAB isimli robot teknoloji platformunu hizmete sundu.

Denizbank’tan Yatırımcılara ALGOLAB Platformu

Denizbank Yatırım Hizmetleri Grubu tarafından algoritmik işlem yapacak yatırımcılara tek mecra aracılığıyla otomatik işlem emri verebilecekleri ALGOLAB adlı platform hizmete sunuldu. Denizbank müşterileri güvenli ve kolay bir şekilde algolab.com.tr internet adresine girerek zaman kaybı yaşamadan yatırım fikirlerini tasarlayabilecekler ya da kendilerine hazır bir şekilde sunulacak olan stratejileri test etme fırsatı bulabiliyorlar. Yatırımcılar ayrıca yatırım hesaplarından otomatik olarak işlem yapılmasına dair talimat da verebiliyorlar. Platforma üye girişi yapılarak veya AçıkDeniz internet bankacılığı hizmeti üzerinden giriş yapılabiliyor. Yatırımcılara platformda Sürükle Bırak – Hazır Stratejiler – Kodlama Editörü başlıklı hizmetler sunuluyor.

Kullanıcı Dostu Ara Yüz Tasarımı

ALGOLAB platformuna giriş yapan kullanıcılar kendilerine sunulan hizmetlerden yararlanarak istedikleri algoritmaları oluşturabiliyorlar. Yatırım alanında deneyimi olmayan kişilerin yanı sıra üst düzey eneyim sahibi yatırımcılar da işlemlerini rahatlıkla yapabilecekler. ALGOLAB’ın ara yüzü kullanıcı dostu olarak tasarlandı.

Uygulanabilir ve Kolay Yatırım Stratejileri Sunuyor

Denizbank Özel Bankacılık ve Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı C. Cem Önenç, ALGOLAB ile ilgili yaptığı bilgilendirmede platformun müşterilere Deniz Yatırım hesapları ile Borsa İstanbul’daki hisse senetleri, vadeli işlemler piyasasında emirle işlem yapabilecekleri bir mecra olduğunu söyledi. C. Cem Önenç, Denizbank Dijital Bankacılık İnovasyon Yönetimi birimi ile Deniz bank Yatırım Hizmetleri Grubu’nun işbirliğinde hayata geçirilen platformun müşterilere uygulanabilir ve kolay yatırım stratejileri sunduğunu, ALGOLAB’ı hizmete almış olmanın memnuniyetini yaşadıklarını, bu platform sayesinde yatırımcıların işlemlerini ceplerine taşımış olduklarını da belirtti.