denizbankin-satisinda-onemli-gelisme-sberbank-ceosu-acikladi

Denizbank’ın Satışında Önemli Gelişme! Sberbank CEO’su Açıkladı!

Sberbank CEO’su German Gref, Denizbank’ın satışı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Denizbank için Henüz İzinler Alınmadı

Sberbank CEO’su German Gref tarafından yapılan açıklama Denizbank’ın satışı ile ilgili gerekli izinlerin henüz alınmadığını, ancak anlaşmanın süresinin ertelenmediğini söyledi. German Gref gazetecilere yaptığı açıklamada Denizbank’ın; Emirates NBD Bank’a satışı ile ilgili bilgiler verdi. German Gref, Denizbank’ın 2019 yılının ikinci çeyreklik döneminde gerçekleşmesi beklenen satışı için belirlenen anlaşma sürelerinin halen geçerli olduğunu, ancak satış sürecinin sonlanması için gereken izinlerin henüz alınmamış olduğunu ifade etti. Gref kendisine sorulan Denizbank’ın satış işleminin ertelenip ertelenmeyeceği ile ilgili soruyu da cevapladı. German Gref’in bu soruya verdiği cevap dikkat çekti.

Denizbank’ın Satışı Ertelenecek mi?

Gazeteciler tarafından Denizbank’ın satışı ertelenmesi hakkında sorulan soruya Sberbank CEO’su German Gref’in verdiği cevap şimdilik böyle bir durumun olmadı şeklinde oldu. German Gref, şu anda satışın ertelemesinin söz konusu olmadığını, ancak henüz alınması gereken izinlerin alınmadığını, bu izinlerin alınmasını beklediklerini söyledi. Sberbank CEO’sunun gazetecilere verdiği bu cevap akıllara Denizbank’ın, Emirates NBD Bank’a satışının ertelenip ertelenmeyeceği sorusunu getirdi.

Daha Önceki Satış İşlemleri Ertelenmişti

Rusya devlet bankası Sberbank tarafından 2019 yılının nisan ayında Denizbank satışı ile ilgili Birleşik Arap Emirlikleri merkezli banka Emirates NBD ile yapılan anlaşma yenilenmişti. Yeni anlaşma şartlarına göre Denizbank hisselerinin yüzde 99.85’lik bölümünün Emirates NBD’ye 15.48 milyar Türk Lirası’na satılacak. Satışın 2019 yılının ikinci üç aylık döneminde sonlanması bekleniyor. Daha önceki satış işlemlerinin süreleri Emirates NBD kendi ülkesindeki düzenleme kuruluşundan gereken izinleri alamadığı için ertelenmişti.