Denizbank’tan Şok İstifa Haberi Geldi!

Denizbank üst yönetimden gelen bir istifa haberi kısa sürede bankacılık sektöründe geniş yankı uyandırdı. 1997 yılından bu yana Denizbank üst yönetim kadrosunda görev yapan ve kattıkları ile pek çok bankacıya ilham olan Saruhan Özel aldığı şok bir karar sonrasında istifa ettiğini açıkladı.

Denizbank üst yönetim kadrosunda, Ekonomik Araştırmalar, Strateji ve Program Yönetim Ofisi Gurubu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Saruhan Özel görevi bırakarak istifa ettiğini duyurdu. Denizbank ise istifa kararının ardından resmi bir açıklamada bulundu. Denizbank tarafından yapılan açıklamalarda ‘Bankamızda uzun zamandır Ekonomik Araştırmalar, Strateji ve Program Yönetim Ofisi Grubu Genel Müdür Yardımcısı unvanı ile görevli olan Mustafa Saruhan Özel aldığı bir karar sonrasında görevinden ayrılmıştır’ ifadelerine yer verildi.

Saruhan Özel Kimdir?

1967 yılında doğan Saruhan Özel Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunudur. Mezuniyetinin ardından Virginia Üniversitesinde MBA ve Ekonomi eğitimleri görerek yüksek lisans eğitimlerini de tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimlerinin ardından yine aynı üniversitede ekonomi alanında doktora yapmıştır. 1996 yılında kariyerine ilk defa Körfezbank’ta başlamış ve Hazine ve Fon yönetimi bölümüne geçerek ekonomist olduğunu ilan etmiştir. 1997 yılından bu yana da Denizbank nezdinde çalışmaya devam eden Özel baş ekonomist olarak görev yapıyordu. Ancak sonrasında yine aynı yönetim bölümünde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya devam etti. Aldığı istifa kararının başka bir kariyer planı mı yoksa Denizbank ile yaşamış olduğu bir soruna mı dayandığı ise henüz bilinmiyor.

Kapalı