Detaylar Açıklandı! İş Bankası’ndan Büyük Döviz Kredisi Kampanyası!

Türkiye İş Bankası tarafından ihracat kredisi döviz kampanyası detayları düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı.

İş Bankası Döviz Kredisi Kampanyası Tanıtıldı

İş Bankası ihracat kredisi döviz kampanyası ile sağlanacak olan desteklerin tanıtıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek de katıldı ve kampanya detayları hakkında bilgiler verdi. İş Bankası yeni kredi kampanyası olan ihracat döviz kredisi ile ihracatçı firmalara 500 bin euroya kadar olan tutarlarda aylık olarak yüzde 0.39 oranında, 500 bin dolara kadar olan tutarlarda da aylık yüzde 0.49 oranında faiz uygulanacak. İş Bankası ihracat kredisi başvurusu yaparak bu üründen yararlanmak isteyen firmalara 24 aya kadar vade imkanı da tanınacak.

2018 Yılına İhracat Yüzde 7 Artış Kaydetti

Düzenlenen ihracat kredisi döviz kampanyası tanıtım toplantısında konuşan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, 2000’li yılların başlarından bugüne kadar Türkiye ekonomisinin ihracat potansiyelinin hızlı bir şekilde büyüdüğünü, GSYH içindeki ihracatın oranının da giderek yükseldiğini, 2018 yılında da ihracata Türkiye genelinde önemli destekler verildiğini, geçen yıl elde edilen ihracat hacminin bir önceki yıl olan 2017 yılına göre yüzde 7 oranında artış kaydederek 168 milyar dolara çıkarak rekor kırdığını söyledi.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcı Şahismail Şimşek, ihracatçılar için yeni bir kredi ürünü hakkında da bilgiler verdi. Şimşek, İş Bankası yeni kredi kampanyası kapsamında üst limiti 500 bin euro olan döviz cinsinden ihracat kredilerinde aylık faiz oranının yüzde 0.39, üst limiti 500 bin dolar olan ihracat kredilerinde de aylık faiz oranının yüzde 0.49 olarak belirlendiğini İş Bankası haber olarak verdi.