Deutsche Bank’ın Yeni Ortağı Capital Group

Almanya’nın en büyük bankaları arasında yer alan Deutsche Bank’ın yeni hissedarının Capital Group olduğu açıklandı. Deutsche Bank ile ortak olan Capital Group’tan sonra bankanın hisselerinde ciddi anlamda değerlenme meydana geldi.

Deutsche Bankası, Capital Group ile yapılan anlaşma hakkında açıklamada bulundu. Deustche Bank tarafından yapılan açıklamaya göre Capital Group ile yapılan anlaşmada sermaye güvenilirliği ve performans iki kurum için de en önemli konulardan biri oldu.  Öyle olacak ki Deutsche Bank, sermaye güvenirliliği ile birlikte geçmiş performansı yüksek olan bir şirketin, bankada pay sahibi olmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Hisselerde Ani Yükseliş

Capital Group, bu ortaklığın neticesinde Deutsche Bankasının yüzde 3,1 oranındaki hissesine sahip oldu. Yüzde 3,1’lik hisseye sahip olan Capital Group, bankanın en büyük hissedarları arasında yer almayı başardı.

Bankanın internet sitesindeki verilerine göre; yüzde 6,1 hisseye sahip olan Katar Kraliyet Ailesi halen daha bankanın birinci ve büyük hissedarı olma konumunu korumakta. Yüzde 4,49’luk hissesi ile BlackRock Inc ikinci ve yüzde 3,14 oranındaki hisse payı ile Executive Capital üçüncü büyük hissedarlar arasında yer alıyor. Capital Group, Deustche Bankası’nın yüzde 3,1 oranındaki hisse ortaklığı ile dördüncü büyük hissedarı oldu.

Gerçekleşen bu ortaklığın hemen ardından Deusche Bank hisselerinde ani bir yükseliş görüldü. Hisseler, yüzde 6’dan fazla yükselerek 8,74 Euro’dan işlem gördü.