a

Deutsche Börse ile RegTek.Solutions Arasında Ortaklık

Deutsche Börse ile RegTek.Solutions Arasında Ortaklık
0

BEĞENDİM

RegTek.Solutions ile stratejik ortaklık yapan Deutsche Börse, müşterileri adına RegTech alanı çerçevesinde çok daha fazla test ile ön doğrulama hizmeti verebilecek. Deutsche Börse (Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası) ve bir Risk Focus iştiraklerinden biri olan RegTek.Solutions, Deutsche Börse’nin Regulatory Reporting Hub müşterileri adına belirli bir sertifikadan oluşan test ve bununla beraber bir ön doğrulama hizmeti vermek adına ilk adımı attılar.

2018 yılının son çeyreğinde başlangıç kabul edilmek üzere MiFIR (Markets in Financial Instruments Regulation) etiketi adı altında şeffaflık ve işlem raporlarının daha kaliteli bir hale gelmesi açısından geri dönüşler umumiyetle yeniden kontrol edilecek.

Test ve Veri Kaliteleri İyileştirilecek

Müşterilerden gelen geri bildirimler sayesinde Deutsche Börse’nin Onaylı Raporlama Mekanizması (ARM) servisine iştirak eden 2 bin 300’ün üzerinde yürütme birimi devreye sokulacak. Deutsche Börse’nin bağlı bulunduğu 25 Ulusal Yetkili Makamlar’dan (NCA) herhangi biri adına gerçekleştirilecek tüm işlemler adına test ve veri kalitesinin iyileştirilmesi onay görecek.

Devreye sokulacak olan yeni hizmet ve düzenleyiciler Deutsche Börse’nin API kuralları çerçevesinde veri formatı ve içeriği ile beraber beklentileri daha da hızlı karşılayabilmek adına önce yapılandırılarak hazır bir hale getirilecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.