Donald Trump: FED Büyük Bir Hata Yaptı!

ABD Başkanı Donald Trump, FED’in 2018 yılı aralık ayında büyük bir hata yaptığını söyledi.

Donald Trump’ın FED’e Eleştirileri Devam Ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Merkez Bankası FED’in 2018 yılının aralık ayındaki toplantısında aldığı faiz kararlarını eleştirdi. Donald Trump, adil bir oyun alanının ortaya koyulması gerektiğini, ancak FED’in kendilerine çok fazla zarar verdiğini de söyledi. ABD Başkanı bir süre önce başladığı ABD Merkez Bankası’nı eleştirme tutumuna devam ediyor. Donald Trump tarafından yapılan açıklamalarda FED’in faiz kararları ağır bir şekilde eleştiriliyor. Trump, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırma kararlarını çok çabuk bir şekilde aldığı eleştirisinde bulundu. FED tarafından geçen yılın aralık ayında alınmış olan faiz artırımı kararının büyük bir hata olduğunu dile getirdi.

FED Doların Devalüe Edilmesini Engelliyor

Amerikan Başkanı Donald Trump tarafından CNBC’ye bir takım açıklamalar yapıldı. Trump açıklamasında Çin’in para birimini devalüe etmekte olduğunu, bu ülkenin yıllardan beri bunu yaptığını, para birimlerini devalüe etmenin Çin’e çok büyük bir avantaj sağladığını öne sürdü. Amerika’nın bu gibi bir avantajı olmadığını belirten Başkan Donald Trump, bu avantajı kullanamama sebebi olarak da ABD Merkez Bankası’nın faizleri indirmemesini gösterdi.

Çin G20’ye Gelmezse Ek Vergi Tarifeleri Yürürlükte

Donald Trump aslında ortaya koyulması gerekenin adil bir oyun olduğunu, ancak ABD Merkez Bankası’nın bunu engelleyerek ABD’ye çok zarar verdiğini söyledi. ABD – Çin ticaret anlaşmasına varılacağını savundu. Donald Trump, Çin ile Amerika’nın bir anlaşmaya varması gerektiği fikrini de bildirdi ve Çin Devlet Başkanı’nın haziran ayı sonunda yapılacak olan G20 zirvesine gelmemesi durumunda hemen Çin’e ek gümrük vergisi tarifelerini uygulayacağını da belirtti.

 

Etiketler
Başa dön tuşu