Dünyaca Ünlü Yatırım Bankası e-kredi Vermeye Hazırlanıyor

Dünyaca ünlü ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs Group Inc, aldığı bir karar sonrasında internet üzerinden kredi vermeye hazırlanıyor. ABD’li e ticaret şirketi olarak bilinen Amazon.com ile bir anlaşma içerisine girmek üzere görüşmelerin tamamlandığı belirlendi. Yapılan görüşmeler çerçevesinde Amerika çevresinde küçük ve orta ölçekli işletmeler için kredi vermek amacıyla çalışmaları sürdürdüğü belirlendi.

Konu hakkında Financial Times üzerinden detaylı haberler yayınlandı. Proje üzerinde çalışmalar hala devam ediyor. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde merakla beklenen projenin Mart ayında hayata geçirilmesi bekleniyor.

Goldman yenilikçi finansal çalışmaları ile daha önce de dikkat çekmişti. Daha önce Apple ile yapılan çalışmalar sonucunda, bankanın online bankacılık birimi tarafından, tüketici biriminin geliştirilmesi için sanal kredi kartı tanıtımı gerçekleştirilmişti.

Marcus tüketici bankacılığı markası çerçevesinde, ticaret ve yatırım bankacılığı gibi birimler göz önünde bulundurularak, oynak sonuçların eşitlenmesi için çalışmalar 2015 yılı çerçevesinde sorunsuz bir şekilde piyasaya sürülmüştü.  Ortaya atılan haberler konusunda Goldman ve Amazon tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Yakın zamanda yapılacak çalışmaların bir sonuca ulaştırılması bekleniyor.

Başa dön tuşu
Kapalı