EBRD Türkiye Başkan Vekili: Türkiye’ye Destek Olmaya Çalışıyoruz!

EBRD Türkiye Başkan Vekili Şule Topçu Kılıç katıldığı konferansta faaliyetlerinden söz etti.

11 Milyon Euro Krediyle Sektörlere Destek Sağladık

Kitle fonlaması maliyetleri ile ilgili piyasa katılımcılarının dikkatini çekmek için düzenlenen Türkiye’de Alternatif Bir Finansman Yöntemi Olarak Kitle konulu konferans Borsa İstanbul bünyesinde gerçekleştirildi. Konferansta Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Türkiye Başkan Vekili Şule Topçu Kılıç da söz aldı. Şule Topçu Kılıç önce EBRD olarak kısaltılan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın yürüttüğü faaliyetlerden bahsetti. Daha sonra EBRD olarak kitle fonlamasına bakış açılarına değindi. EBRD Türkiye Başka Vekili şu an itibariyle 11 milyon eurodan fazla sermaye kredisi ve buna benzer ürünlerle çeşitli sektörlere destek sağladıklarını söyledi.

Tek Amacımız Kredi Dağlamak Değil

Şule Topçu Kılıç, Türkiye ekonomisinin aslında çok büyük bir ekonomi olduğunu, ancak henüz sermaye piyasalarının olanaklarını tam anlamıyla kullanamadığını, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası olarak sermaye piyasası araçları konusunda atılacak yeni adımlar ve yeni uygulamalar ile ilgili Türkiye’ye destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Kitle fonlaması ile ilgili gerekli olan mekanizmaların oluşturulması konusunda da destek sağlayacaklarını, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın tek amacının kredi sağlamak olmadığını da belirtti.

Gerekli Finansman Ortamını Sağlıyoruz

EBRD Türkiye Başkan Vekili Şule Topçu Kılıç, Banka olarak bir diğer görevlerinin de finansman sağlayabilmek için gereken finansman ortamının gelişimini de desteklemek olduğunu, girişimcilerin yeni finansman modellerine ulaşması açısından kitle fonlamasının önemli bir platform olduğunu, EBRD’nin yer aldığı ülkelerde kitle fonlaması mekanizmalarının oluşması için destek vereceklerini de belirtti.

Kapalı