ECB Sağlanacak Ek Teşviklerle İlgili Açıklama Yaptı!

ECB yetkilileri tarafından sağlanacak olan ek teşviklere hazır oldukları tekrarlandı.

ECB Henüz Fikir Birliğine Varamadı

ECB kısa adıyla anılan Avrupa Merkez Bankası yetkilileri Euro Bölgesi ekonomisine destek verilmesi adına sağlanacak ek teşviklere hazır olduklarını söylediler. ECB’nin para politikası yapıcıları tarafından yapılan açıklamalarda Avrupa Merkez Bankası olarak ek teşvik sağlamaya hazır oldukları, ancak bu teşviklerin zamanının henüz belli olmadığı, ECB Yönetim Kurulu’nun henüz teşviklerin ne zaman, nasıl ve ne şekilde sağlanacağı konusunda fikir birliğine varamadığını bildirdiler.

ECB Gevşek Para Politikasını Değerlendiriyor

ECB İcra Kurulu Üyesi Benoit Coeure yaptığı açıklamada Avrupa Merkez Bankası tarafından uygulanan gevşek para politikasına şu dönemde her zaman olduğundan daha çok ihtiyaç duyulduğunu, ECB Yönetim Kurulu’nun hem faiz indirimlerini, hem de gevşek para politikası uygulanması konusunu masaya yatırdığını, üyeler tarafından bu konuların değerlendirilmekte olduğunu söyledi.

ECB Karar Vermek için Acele Etmiyor

Fransa Merkez Bankası Başkanı Fancois Villeroy de Galhau da bir açıklama yaparak Avrupa Merkez Bankası’nın harekete geçmek için kararlı olduğunu söyledi. Galhau açıklamasında Euro Bölgesi ekonomisine dair verilerin karışık seyir izlediğini, bu nedenle ECB’nin karar vermek için bu ay acele etmediğini de belirtti. Fransız Merkez Bankası Başkanı, önümüzdeki ay düzenlenecek olan birkaç ECB Yönetim Kurulu toplantısı olduğunu, ihtiyaç duyulması durumunda Avrupa Merkez Bankası olarak harekete geçecek kararlılığa sahip olduklarını, ECB’nin kapasitesi konusunda hiç kimsenin endişe duymaması gerektiğini de ifade etti.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı