a

Elinizdeki Kalem Beyninizdeki Düşünceler Kadar İğrenç

0

BEĞENDİM

Biliyorum ki benim değerli okuyucularım bu yazının kime nasıl bir şekilde gideceğini çok iyi biliyor, bu nedenle hiçbir şekilde isim kullanmayacağım yazımda.

Tıpkı benim gibi oldukça yazıları okunan bir meslektaşım var. Geçtiğimiz gün gerçekleşen 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşünün ardından bir yazı kaleme almış ve buraya katılan kadınlar için “Ellerindeki mide bulandırıcı cinsel içerikli pankartlar ise en az kendi suretleri kadar iğrenç. Buraya yazmak haya ve edep ister.” yorumunda bulunmuştu. Hatta ve hatta kadınlar için “ucube” diyerek yazısında, “Ezan okunuyor ve bu ucubeler, okunan ezanı susturmak için ıslık çalmaya başlıyor.” ifadelerine yer vermişti. Eğer okumak isterseniz bu yazıyı, şu an internet üzerinde hiçbir yerde bulamazsınız. Çünkü kendisi olayı hem yanlış aktardığı hem de kadınlar için haya ve edep isteyen kelimeler kullanmadığı için kaldırıldı, gizlendi.

Sevgili meslektaşım, sana saygımı korumak zorundayım ne yazık ki! Fakat bilmeni isterim ki elindeki kalem mide bulandırıcı ve en az beynindeki düşünceler kadar iğrenç!

Bacak Aramdaki Namus Değil Vajina

Yürüyüş sırasında, yürüyüşü engellemek isteyen polislere karşılık ıslık çalarak protesto eden kadınları “ezan okunurken ıslıkla protesto ettiler” şeklinde yorumluyorsun. Neden? Çünkü senin beyninde, kadınlar için yürüyüş yapanlar, dinsiz imansız kişiler olduğu için.

Kadın haklarını savunmak, yürüyüşlerine engel olmak isteyen polislere ıslık çalabileceklerini düşünemedin. Neden? Çünkü senin beyninde, kadınlar ezilmesi gereken, hor görülmesi gereken varlıklar olduğu için.

Cinsel içerikli pankartlar için iğrenç yorumunda bulunuyorsun ama Türkiye’de kadınlara yapılan şiddete, hayasız ve edepsiz davranışlara sessiz kalabiliyorsun. Şahsen, pankartlarda yazan birçok söze katılıyorum.

Örneğin bir hemcinsim pankartında “Bacak aramdaki namus değil vajina” yazmış. Evet, kendisi çok haklı! Gerdek gecesinde beyaz çarşaf serilir yatağa… Sırf kan belli olsun diye. Akan kan, çarşafa geçince cümle alem duysun, görsün diye balkona asılarak sergilenir. Benim namuslu olduğumu cümle aleme sergilemek yüzünü kızartmıyor da, bacak aramdaki organın namus değil vajina olduğunu söylemem mi hayasız ve edepsiz oluyor sevgili meslektaşım?

Bir hemcinsim “Diktatör değil, vibratör istiyoruz” şeklinde yazmış pankartına… Evet, bunda da çok haklı! Sen ve senin gibi düşünen hemcinslerim ve erkekler, kadınların gelişmesini, kendi ayaklarının üzerinde durmasını kabullenemiyor. Diktatör bir erkeğin ya da kadının hayatımda olması yerine, vibratör alarak kendi ayaklarımın üzerinde durmayı tercih ederim. Hayatımda beni engelleyen birini değil, hayatımda bana eşlik eden birini isterim.

Böyle biri olacağına, birkaç yıl içerisinde diktatörlüğü sebebiyle kadın cinayetine kurban gideceğime ya da kendimi kapı pencere kapatıp ev hapsi yaşatacağıma, çalışma hayatına katılamayacağıma, vibratör alıp kendimi mutlu etmeyi tercih ederim. Fakat sen anlamamışsın… Olay vibratör alınması ya da istenmesi değil. Altında yatan imayı anlayabilseydin keşke.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.