Emlak Bank 4.6 Milyar TL Büyüklüğe Ulaştı!

Emlak Bank’ın aktif büyüklüğünün 2019 yılının ilk altı ayında 4.6 milyar liraya ulaştığı açıklandı.

Emlak Bank 1.7 Milyar Liralık Fon Kullandırdı

Emlak Bank adıyla anılan Türkiye Emlak Katılım Bankası bu yılın ilk altı ayında aktif büyüklüğünü 4.6 milyar liraya taşıdı. Emlak Bank tarafından kullandırılan fonun toplam miktarı 1.7 milyar lira oldu. Türkiye’deki en yeni katılım bankası olarak faaliyetlerine devam eden Türkiye Emlak Katılım Bankası bu yılın mart ayında kuruldu. Banka tarafından yapılan açıklamadan kurulduğu dönemden bu yana güçlü bir finansal tablo ortaya koyulduğu öğrenildi. Emlak Bank’ın aktifleri bu dönemde 4.6 milyar liraya ulaşırken, piyasalara sağladığı fon tutarı da 1.7 milyar lira oldu.

Emlak Bank Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Banka’nın finansal tablosu ile ilgili bilgilerin verildiği açıklamada Emlak Bank Genel Müdürü Deniz Aksu da fikir bildirdi. Deniz Aksu, Türkiye’nin en genç katılım bankası olmalarının yanı sıra köklü bir bankacılık mirasına da sahip olduklarını, bu iki dinamiği bir arada taşımaktan gurur duyduklarını söyledi. 2019’un ilk yarısında elde ettikleri finansal tablonun bu gururu pekiştirdiğini de belirtti.

Emlak Bank’ın Şube Sayısı 15 Oldu

Türkiye Emlak Katılım Bankası olarak 100 Günlük İcraat Programı kapsamında yeniden faaliyetlerine başladıklarını hatırlatan Deniz Aksu, Emlak Bank’ın 4 ay gibi kısa bir sürede BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun izniyle kurulduğunu, Türkiye’nin 6. katılım bankası olduğunu ve bu kısa sürede Türkiye genelinde 15 şubeye ulaştığını da söyledi. Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın şube sayısının yaygınlaştırılarak, son teknolojiyle oluşturulmuş alt yapısı sayesinde Türkiye’nin bankası olma hedeflerinin olduğunu da belirtti. Deniz Aksu, katılım bankalarının, bankacılık sektöründeki pazar payının yüzde 15’e çıkartılması için çalıştıklarını da sözlerinde ekledi.

Başa dön tuşu
Kapalı