Emlak Bank Genel Müdürü: Yıl Sonu Hedefimiz 8 Milyar TL!

Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu ekonomi gündemi ve Emlak Bank’ın faaliyetleri ile ilgili soruları cevapladı.

Emlak Bank’ın Aktif Büyüklüğü 4.6 Milyar Lira Oldu

Emlak Bank kısa adıyla anılan Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın Genel Müdürü Deniz Aksu, AA Finans Masası’na konuk oldu. Deniz Aksu ekonomi gündemi ve Emlak Bank’ın faaliyetlerine ilişkin soruları cevapladı. 2019 yılının ilk altı ayı itibariyle Emlak Bank aktif büyüklük rakamının 4.6 milyar liraya ulaştığını söyleyen Deniz Aksu, bu başarıyı sadece tek bir şube ile elde ettiklerini belirtti.

Yıl Sonu Aktif Büyüklük Hedefimiz 8 Milyar Lira

Emlak Bank Genel Müdürü Deniz Aksu, piyasalara şu ana kadar yaklaşık olarak 1.7 milyar liralık fon sağladıklarını, 2019 yılının sonu için belirledikleri hedeflere şimdiden yaklaştıklarını, bu yılın sonunda 1 milyar lira tutarında sermaye piyasası ürünü ihraç etmeyi planladıklarını söyledi. Emlak Bank’ın yılın ilk yarısında ulaştığı aktif büyüklüğün 1.7 milyar lira olduğunu söyleyen Aksu, yıl sonunda 8 milyar liralık aktif büyüklüğe ulaşmak istediklerini de belirtti.

Türkiye’nin 7 Bölgesinde 15 Şube Hedefi

Yılsonunda Emlak Bank olarak 15 şube sayısına ulaşmayı planladıklarını da söyleyen Deniz Aksu, amaçlarının “Türkiye’nin Bankası” olarak anılmak olduğunu, 2019 yılı içinde açmayı planladıkları 15 şubenin Türkiye’nin 7 bölgesinde yer alacağını ifade etti.

Bankacılık Sektörü Ekonomiyi Desteklemeye Devam Edecek

Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Aksu, Türk bankacılık sektörünün finansal göstergelerinin güçlü olduğunu, ekonomiyi yüklenecek lokomotif olmaya önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini söyledi. Deniz Aksu ekonomide çarkların daha rahat bir şekilde dönmesi için faiz oranlarının düşmesi, finansman maliyetlerinin azalması, bunlara ekonomik faktörlerin tümünün destek vermesi gerektiğine dikkat çekti.