Emlak Bank’ın Yıl Sonu Bilanço Beklentisi 5 Milyar Lira!

Türkiye Emlak Katılım Bankası 2019 yılında 1 milyar lira sukuk ve 2 – 3 milyar lira arasında sermaye piyasası aracı ihraç etmeye hazırlanıyor.

Emlak Bank 2019 Yılında 15 Şube Açacak

Emlak Bank olarak da anılan Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu, faaliyetleri ve hedefleri ile ilgili bilgiler verdi. Deniz Aksu, Emlak Bank’ın faaliyetlerine yeniden başlamasından sonra neler planlandığından ve 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilecek olan hedeflerden bahsetti. Emlak Bank Genel Müdürü Deniz Aksu, 2019 yılında Türkiye genelinde 15 Emlak Bank şubesini açmayı planladıklarını, yıl sonuna kadar ulaşmak istedikleri toplam personel sayısının 426 olduğunu söyledi. Türkiye Emlak Katılım Bankası 2019 yılının sonunda 5 milyar lira civarında bilanço elde etmeyi planlıyor.

Emlak Bank’ın Öz Kayakları Toplamı 1.1 Milyar Lira

Emlak Bank Genel Müdürü Deniz Aksu, konut fiyatlarının ucuzlaması gerektiğini söyledi. Aksu, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın konutlardaki maliyetlerin düşürülmesi adına tüm paydaşlarla işbirliği içine gireceğini, konut imalatının daha ucuz olmasını sağlama yoluna gideceklerini de açıkladı. Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın öz kaynakları toplamı şu an itibariyle 1.1 milyar lira… Banka tarafından öncelikle fon sağlama yoluna gidilecek, daha sonra bu fonun plasmanı yapılacak.

2 Alman Firmasıyla Anlaşma İmzalandı 

Deniz Aksu, 2019 yılının sonuna kadar Emlak Bank’ın 2 milyar – 3 milyar lira arasında sermaye piyasası aracı ihraç edeceğini, bu yılın aralık ayında 1 milyar liralık sukuk ihracı gerçekleştireceklerini de haber verdi. Emlak Bank, Frankfurt’ta veya Paris’te iştirak olarak bir finansal kuruluş açmayı da hedefliyor. Banka tarafından asansör ve yürüyen merdiven üzerine faaliyet gösteren iki Almanya firması ile anlaşma imzalandı. Bu firmalar Türkiye’de üretim yapacaklar. Türkiye Emlak Katılım Bankası bu şirketlere finansman desteği verecek.