Emlak Konut’tan Önemli Banka Kredisi Açıklaması Geldi!

Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamada çeşitli bankalardan toplam olarak 320 milyon liralık rotatif kredi kullanıldığı bildirildi.

Emlak Konut GYO 320 Milyon TL Kredi Kullandı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından KAP olarak kısaltılan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapıldı. Emlak Konut’un bu açıklamasında çeşitli bankalardan olmak üzere toplam rakamı 32o milyon liraya ulaşan kredi kullanıldığı bildirildi. Emlak Konut GYO’nun KAP’a yaptığı açıklamada ayrıca kullanılan 320 milyon lira tutarındaki toplam kredinin 1 vadeli oldu belirtildi ve diğer şartlardan da bahsedildi.

Kredilerin Anapara Ödemesini Dönem Sonunda Yapıyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı adlı şirket tarafından çeşitli bankalardan kullanıldığı belirtilen rotatif kredilerin toplam tutarının 320 milyon Türk Lirası olduğu öğrenildi. Kullanılan rotatif kredilerin diğer şartları da açıklandı. Emlak Konut’un KAP’a açıklamasına göre kredilerin faiz ödemesi 3 ayda bir dönemler şeklinde anlaşılarak belirlenmiş. 320 milyon lira tutarda muhtelif bankalardan kullanıldığı bildirilen kredilerin anapara ödemelerinin dönem sonunda olduğu da belirtildi.

Emlak Konut’tan 2018 Yılında 7.18 Milyar Liralık Satış

Geçtiğimiz günlerde Emlak Konut GYO tarafından 2018 yılı verileri ve 2019 yılına dair hedeflerle ilgili KAP’a bir açıklama daha yapılmış, geçtiğimiz yıl toplamda KDV hariç olmak üzere 7.18 milyar liralık satış sağlandığı, 2019 yılının satış hedefinin ise yine KDV hariç 7.3 milyar lira değerinde satış sağlamak ve 1.2 milyar liralık da net kar elde etmek olduğu belirtilmişti. Emlak Konut GYO 2018 yılındaki satışlarının 1.1 milyar liralık bölümünü yabancılara yaptı.