Eski Halkbank GMY Hakan Atilla Tahliye Oluyor!

Amerika’da tutuklu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla 19 Temmuz 2019’da tahliye oluyor.

Mehmet Hakan Atilla 19 Temmuz’da Serbest

Halk Bankası’nın eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, Rıza Sarraf davasından yargılanmıştı. 32 ay hapis cezası alan Atilla’nın ceza süresi 19 Temmuz 2019 tarihinde doluyor. Amerika’da tutuklu olarak bulunan Mehmet Hakan Atilla, Halkbank Genel Müdür Yardımcılığı görevindeyken ABD’de havaalanında tutuklanmıştı. VOA Türkçe adlı yayın organında yapılan haberde bilginin Mehmet Hakan Atilla’nın avukatlarından alındığı belirtildi. Haberde Mehmet Hakan Atilla’nın tahliye işleminin 19 Temmuz’da yapılacağı bildirildi.

Hakan Atilla’yı Göçmen Ofisi Sorgulayacak

Halkbank eski Genel Müdür Yardmcısı Hakan Atilla’nın avukatları verdikleri bilgide müvekkillerini tahliye olmasının ardından Amerika’daki göçmenlik ofisi yetkililerinin sorgulayacağını bildirdiler. Avukatlar Mehmet Hakan Atilla’nın tahliye gününün 19 Temmuz 2019 olduğunu söylediler. Hakan Atilla göçmen ofisi yetkililerinin sorgulamasından sonra Türkiye’ye dönecek.

Avukatlar Sürecin Nasıl İşleyeceğini Anlattı

Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları müvekkillerinin tahliyesi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Hakan Atilla’nın davasında temyiz sürecinin halen devam ettiği bildirildi. Avukatlar gerekli başvuruları yaptıklarını ve dilekçeleri verdiklerini şu an itibariyle üst mahkemeden kendilerine gün verilmesini beklediklerini söylediler. Daha sonra sözlü bir duruşma gerçekleşeceğini, ardından da üst mahkemeden yazılı bir karar çıkacağını söylediler. Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları aslında tahliye tarihinin 19 Temmuz 2019 olduğunu, ancak bürokratik sürecin bu şekilde işleyeceğini söylediler. Ayrıca Amerikan göç idaresinin Hakan Atilla ile ilgili bir sınır dışı işleminin de söz konusu olduğunu, bu işlemin ne zaman olacağını ve ne kadar süreceğini bilmediklerini, süreci sıkı bir şekilde takip edeceklerini, müvekkillerinin suçsuz olduğuna inandıklarını da belirttiler.