a

Facebook Bu Kez Çöpçatanlığa Soyundu!

Facebook Bu Kez Çöpçatanlığa Soyundu!
0

BEĞENDİM

Facebook, Tinder gibi çöpçatanlık uygulamalarına rakip olmak üzere çalışmalara başladı.

Facebook Dating Uygulaması Geliştirildi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından olan Facebook şimdi de Tinder gibi tanışma ve çöpçatanlık programlarına rakip olma yolunda düğmeye bastı. Şirket tarafından Facebook Dating adı verilen uygulamanın test aşamalarına başlandı. Facebook Dating’in nasıl kullanıldığı ise merak konusu oldu. Soyla medya platformu Facebook büyük ya da küçük rakiplerinde bulunan, kendinde bulunmayan özelliklerin peşini bırakmamaya devam ediyor. Fcebook DAting uygulaması da Tinder’a rakip olmak üzere geliştirildi ve ilk kez Kolombiya’da kullanıma açıldı.

Facebook Dating Nasıl Çalışır?

Facebook’un 2018 yılı mayıs ayında düzenlediği ve şirket CEO’su Mark Zuckerberg’in de katılım gösterdiği geliştiriciler konulu konferans F8 kapsamında ilk kez duyurulan sevgili bulma, tanışma ve çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating, Kolombiya’daki test kullanımlarından sonra dünya genelindeki tüm ülkelerde kullanıma açılacak. Facebook Datng şimdilik sadece mobil kullanıma açıldı. Kullanıcılar tarafından telefonlarındaki konum özellikleri açık tutularak uygulanıyor. Bu yüzden Facebook Dating kullanımı için öncelikle şehir ve adres doğrulaması gerekiyor. uygulamaya ayrıca yaş, cinsiyet, iş, eğitim, biyografi, boy ve dini inanç gibi bilgiler de kaydedilebiliyor. Kullanıcılar FAcebook Dating profillerine Facebook ve Instagram hesaplarına daha önceden yükledikleri fotoğrafları da ekleyebiliyorlar. Nelerden hoşlandıkları, müzik tarzlarının ne olduğu, en sevdikleri şarkılar gibi bilgileri de girebiliyorlar.

18 Yaşından Büyükler Kullanabiliyor

Kolombiya’da kullanıma açılan Facebook Dating100 kilometreye kadar olan alandaki profilleri eşleştiriyor. Facebook Dating kullanma şartları arasında 18 yaşından büyük olmak ve Facebook profilindeki ilişki durumunun uygun olması yer alıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.