a

FCA'dan Yeşil Çözümlere Yeşil Dostu FinTech Temalı Fırsat

FCA'dan Yeşil Çözümlere Yeşil Dostu FinTech Temalı Fırsat
0

BEĞENDİM

İngiltere’nin finansal servisler kapsamındaki yasal otoritesi konumunda bulunan FCA, duyurmuş olduğu Green FinTech Challenge adındaki yeni yarışması çerçevesinde, yasal denetleyici desteğine gereksinim duyan yeşil çözümlere fırsat tanıyor. 

Yeni nesil FinTech girişimlerinin yanında, geleneksel finans kuruluşlarının ve teknoloji sağlayıcılarının da katılım gösterebildiği yeni yarışma kapsamında iklim değişikliği gibi problemleri doğru yanıtlandıran finansal servisleri pazara sunabilmek adına yarışma düzenlendiğini söyleyen FCA yetkilileri, söz konusu yarışmanın, İngiltere’nin daha yeşil bir ekonomiye geçmesine destek verecek yenilikçi ürün ve servisleri geliştiren ekiplerin daha kolay bir şekilde tespit edilmesini ve desteklenmesine katkıda bulunacağını belirttiler. 

Yeşil FinTech Hizmeti

FCA tarafından yeşil FinTech hizmeti şeklinde kategorilendirilen çözümler içinde yeşil ürün ve servislere nakit akışı ile yatırımları destekleyen, yeşil ürünlerin çıkartılmasını, dağıtımını ve benimsenesini daha verimli bir duruma getiren ya da pazar oyuncuları adına iklim değişikliği riskini yönetilebilir konuma getiren inovasyonların arandığı belirtiliyor. Çevresel etkileri ölçümleyen finans çözümlerinin de söz konusu yarışma içinde yer alabileceği aktarılıyor.

FCA tarafından, çevre dostu finansman gündemiyle alakalı bir yarar sağlaması şartıyla, daha geniş etik, sosyal etki ya da çevresel, toplumsal, yönetişimsel ürünlerin ve hizmetlerin gelişimini sağlayan firmalarında bu yarışmaya başvuruda bulunabileceği ifade ediliyor. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.