FED Açıkladı! Stres Testleri Şeffaf Olacak!

FED Başkan Yardımcısı Randall Quarles yaptığı açıklamada bankalara uygulanan stres testlerinin daha şeffaf olacağını söyledi.

FED Sermaye Tamponu Oluşturacak

ABD Merkez Bankası FED’in Başkan Yardımcısı Randall Quarles tarafından yapılan açıklama bankalara uygulanan stres testlerini ilgilendirdi. Randall Quarles, FED tarafından her yıl bankalara yapılan stres testlerinin bundan sonra daha fazla şeffaf olmasının sağlanacağını, teste tabi tuttukları bankalara bilgi vermeye devam edeceklerini söyledi. ABD Merkez Bankası bankalar için daha kolay bir sermaye tamponu oluşturulmasını planlıyor.

Bankalara Daha Çok Bilgi Verilecek

ABD Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Randall Quarles, Boston FED tarafından düzenlenen bir toplantıda konuştu. Quarles, Amerikan Merkez Bankası tarafından bankaların teste tabi tutulması için oluşturulan modeller ve test için belirlenen senaryolarla ilgili bankalara bundan sonraki dönemlerde daha çok bilgi verileceğini ve açıklama yapılacağını söyledi. FED, stres testi ile ilgili bankalara daha çok bilgi sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Bankalara Stres Sermaye Tamponu Uygulanacak

FED Başkan Yardımcısı Randal Quarles’in konuşmasında verdiği bilgilere göre ABD Merkez Bankası tarafından bankalara uygulanacak olan stres sermaye tamponu ile sermaye zorunluluğu sayısı azaltılacak. Stres sermaye tamponu oluşturulmasıyla ilgili çalışmaların ABD Merkez Bankası yetkililerince yürütüldüğünü belirten Randall, bu konudaki bilgilendirmenin de yapılacağını söyledi.

ABD’li Bankalar Stres Testini Geçti

FED tarafından her yıl bankalara stres testi uygulanıyor. Testte bankalara çeşitli olumsuz senaryolara tabi tutularak dayanıklılıkları ölçülüyor. Bu yıl ABD Merkez Bankası tarafından Amerika’daki bankalara uygulanan stres testinden bankaların büyük çoğunluğunun başarıyla geçtiği açıklanmıştı. Bu yıl FED’in stres testini bir süredir zorluklar yaşayan Alman bankası Deutsche Bank da geçti.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı