Fibabanka’dan Bir İlk! Nöbetçi Transfer ile 7/24 EFT İmkanı!

Fibabanka Nöbetçi Transfer adlı uygulaması ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Fibabanka Nöbetçi Transfer Nedir?

Fibabanka Türkiye’de bir ilki hayata geçirdi. Banka’nın yeni uygulaması Nöbetçi Transfer ile para transferi işlemlerinde yeni bir dönem başladı. Fibabanka hesaplarından diğer bankalara yapılacak olan para transferleri kolay ve hızlı bir şekilde Nöbetçi Transfer ile gerçekleştirilebiliyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığı’na üye girişi yapmaları gerekiyor. Fibabanka Nöbetçi Transfer hafta içi günlerde 09:00 – 17:00 saatleri haricinde ve hafta sonu günlerde 24 saat boyunca EFT yani başka bankalara para transfer etme imkanı sağlıyor.

Nöbetçi Transfer ile Hangi Bankalara EFT Yapılabiliyor?

Fibabanka Nöbetçi Transfer imkanlarından faydalanmak isteyen Banka müşterileri mobil ya da internet şubede aktivasyon gerçekleştiriyorlar. Para transferi işlemleri Fibabanka Mobil Bankacılık ve Fibabanka İnternet Bankacılığı üzerinden yapılıyor. Fibabanka’dan Nöbetçi Transfer aracılığıyla işlem saatleri dışında EFT yapılabilecek bankalar Akbank – Garanti Bankası – Denizbank – QNB Finansbank – Halk Bankası – Ziraat Bankası – Vakıfbank olarak sıralanıyor.

Fibabanka’dan 24 Saat EFT Hizmeti

Fibabanka’nın ses getiren yeni hizmeti Nöbetçi Transfer kapsamındaki işlemler 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymetler Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları ile ilgili yasa çerçevesinde yapılıyor. Tüm işlemler BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun faaliyet izni verdiği Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ. aracılığıyla yapılabiliyor. İşlemlerden banka işlem ücreti, komisyon ücreti, aracı kurum hizmet bedeli dahil olacak şekilde 8 Türk Lirası alınıyor. Fibabanka’dan diğer bankalara para transferi işlemi takip eden 20 dakika içinde gerçekleşiyor.