Finans Piyasalarının Geleceği Akbank Sponsorluğunda Tartışıldı!

Akbank’ın sponsor olduğu Sabancı Üniversitesi Center of Excellence in Finance konferansı gerçekleşti.

CEF Akbank’ın Kurucu Sponsorluğunda Gerçekleşti

Sabancı Üniversitesi tarafından Akbank’ın kurucu sponsorluğunda hayata geçirilen CEF olarak kısaltılan Center of Excellence in Finance adlı uluslararası konferansların üçüncüsü 28 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşti. Konferans Sabancı Center’da düzenlendi. CEF’in konu başlığı Finans Piyasalarının Geleceği olarak belirlendi. Konferansın ana konuları finansal piyasaların önündeki zorluklar, gelişmekte olan ülkelerin ekonomik görünümleri, ülke ekonomilerinin düşüşü ve yükselişi oldu. Konu başlıkları Türkiye ve yurtdışından konferansa katılan pek çok akademisyen tarafından ele alındı.

Özgür Demirtaş CEF Hakkında Bilgilendirdi

Center of Excellence in Finance konferansının açılış konuşmalarını Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı ve CEF Kurucu Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Yusuf Leblebici yaptılar. Özgür Demirtaş konuşmasında finans sektörü temsilcilerinin reel sektörün ihtiyaçlarını doğru anlamasının ve bu doğrultuda o ihtiyaçları karşılamasının bir gereklilik olduğunu söyledi. Demirtaş, CEF hakkında bilgiler de verdi.

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Konuştu

CEF’in açılışında konuşan Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, CEF Finans Mükemmeliyet Merkezi tarafından Özgür Demirtaş öncülüğünde çok başarılı bir döneme imza atıldığını söyledi. Suzan Sabancı Dinçer, Özgür Demirtaş’ın sergilediği özverili çalışmalar sayesinde CEF’in düzenlenen eğitimler, seminerler ve yapılan araştırmalarda kaliteli bir merkez haline geldiğini de belirtti. Akbank olarak bundan büyük gurur duyduklarını, ayrıca Sabancı Üniversitesi’nin CEF’e desteğinin de çok değerli olduğunu söyledi.