a
  • Banka Gazetesi
  • Fintech
  • FinTech İnovasyon Laboratuvarı'na Katılmak İsteyenler İçin Başvurular Başladı

FinTech İnovasyon Laboratuvarı'na Katılmak İsteyenler İçin Başvurular Başladı

FinTech İnovasyon Laboratuvarı'na Katılmak İsteyenler İçin Başvurular Başladı
0

BEĞENDİM

New York City İş Birliği Fonu ve Accenture ortaklığı çerçevesinde kurulan Fintech merkezinde, büyüme evresinde bulunan Fintech şirketlerinin ürünlerinin ve hizmetlerinin geliştirmeleri adına finansal servisler ve girişim sermayesi yöneticilerinden destek alınması sağlanacak. Katılım göstermek isteyen FinTech girişimlerinin, 2019 sınıfı adına başvurularını bu senenin aralık ayı başına kadar yapmaları gerekiyor. 

FinTech İnovasyon Laboratuvarı, bankacılık, sigorta ve varlık yönetimi de dahil olmak kaydıyla finansal hizmetler sektörü adına yıkıcı kurumsal teknolojilerin gelişmesindde öncü olan girişimciler adına tasarlandı. Katılımcı finans kurumlarında yer alan üst düzey yöneticilerden gelen geri bildirimler dayanaklı olan laboratuvarda, yenilikçi teknolojilerden faydalanan ve yapay zeka, makine üretimi, Blockchain, gizlilik ve güvenlik konuları kapsamında çözüm üretimi sağlayan şirketler aranıyor. 

InsurTech Alanında Yeni Destekler

InsurTech alanındaysa sigorta yöneticileri, taleplere yönelik ilgiye ve otomasyon, uyum ve risk yönetimine, müşteri ve ajans denetimine, yeni veri kaynaklarına ve yeni sigorta ürünlerine destek sağlamak istiyor. 

Laboratuvar kapsamında tüm bunların yanı sıra, yatırım bankacılığı, varlık yönetimi, İnsan Kaynakları, BT altyapısı ve RegTech gibi farklı alanlarda çeşitli yıkıcı finansal modeller ile teknoloji şirketlerine de başvuru gerçekleştirilebiliyor. 

Finansal kuruluşlardan kıdemli teknoloji yöneticileri, başvuru gerçekleştiren FinTech şirketleri içerisinde 10 şirketi seçip önümüzdeki sene için derse almayı planlarken, başvuru gerçekleştiren her girişimciden, geliştirmiş oldukları teknolojinin kurumsal ya da perakkende piyasalarda test etmeye hazır bir beta sürümü isteniyor. Önümüzdeki senenin nisan ayı içerisinde derslere başlanacak olan laboratuvar kapsamında girişimciler, bankacılık, varlık yönetimi ve sigortacılık sektörlerinden üst düzey yöneticiler ile beraber çalışma şansı elde edecekler. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.