a

FinTech Katlanarak Büyüyecek

FinTech Katlanarak Büyüyecek
0

BEĞENDİM

Ping An Technology CEO’su Ericson Chan FinTech sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulunarak, FinTech alanına gerçekleştirilen yatırımların önemli bir eşiğe ulaştığını ifade etti. FinTech alanında pastanın hızlı bir büyüme gösterdiğini ve bundan sonraki dönemlerde büyümenin katlanarak artacağını aktardı. 

Pin An Technology, Çin’de çok sayıda alanda faaliyet sürdüren büyük bir finans şirketi olan Ping An Group’u iştiraki olarak hizmetlerine devam ediyor. Ping An Technology’nin odak noktasında finans, sağlık ve akılı şehirler gibi alanlarda farklı teknolojiler bulunuyor. 

FinTech ve sağlık teknolojisi işletmelerine ait pay, bu senenin ilk 9 aylık diliminde Ping An Grubu’nun faaliyet karının yüzde 6.3 civarına ulaşırken, geçtiğimiz sene bu oran yüzde 0.9 düzeyinde bulunuyordu. Ping An, finansal teknoloji ve sağlık teknolojisi adına rakamları ayrı kırılımlarda görüntülemese dahi, birçok yan kuruluşun sonuçları söz konusu oranın içinde yer alıyor. 

15 Milyar Dolarlık Yatırım

Chan’ın düşünceleri doğrultusunda, gerek FinTech’in gerekse sağlık teknolojilerinin Ping An adına eşit derecede önem taşıdığı aktarılırken, Ping An Group tarafından gerçekleştirilen açıklama kapsamında, önümüzdeki 10 senelik zaman dilimi içerisinde finansal hizmetler sektöründeki liderliğini sürdürmek ve güçlendirmek adına 15 milyar dolar civarındaki teknoloji Ar-Ge yatırım yapılacağı belirtiliyor. 

5 farklı ekosisteme odaklandıklarının altını çizen Chan, yatırım yapıldığında ilk olarak temel teknolojinin baz alındığını da bildirdi. Söz konusu çekirdek teknolojiler içinde ise yapay zeka, Blockchain ve bulutun bulunduğu biliniyor. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.