a

First Circle 26 Milyon Dolar Yatırım Topladı

First Circle 26 Milyon Dolar Yatırım Topladı
0

BEĞENDİM

Filipinler’de KOBİ’lere ilişkin kredi hizmeti veren LendTech girişimi First Circle, Venturra Capital öncülüğünde yapılan A serisi fonlama oturumu kapsamında, toplam olarak 26 milyon dolar toplamayı başardı. 

First Circle’a yatırım gerçekleştirilerin içerisinde entures Partners, Silverhorn Investment Advisors ve tryb Group bulunurken, yeni yatırımla beraber ulusal genişlemesini devam ettirmek isteyen girişim, bölge genelindeki talepleri yanıtlayabilmek adına bir sonraki sene içerisinde sermayesini 100 milyon dolar civarına ulaştırmayı amaçlıyor. 

Onay Süresi 5 Saat

Tedarik zinciri ve ticari finansan üstünde yoğunlaşmaları sayesinde, kredi geçmişinden bağımsız bir biçimde ortalama onay süresini 5 saate düşürdüklerinin altını çizen First Circle CEO’su ve kurucu ortağı Patrick Lynch, bu süreç zarfında, küçük işletmelere ilk kredilerini elde etmeleri açısından yardım ettiklerinde, bu durumun bütün topluluğa yararı olduğunu gördüklerini ifade etti. 

Nakit akışı yönetiminin KOBİ’ler adına en önemli zorluklar arasında olduğunu belirten Insignia Ventures Partners Yönetici Ortağı Yinglan Tan, First Circle’ın küçük işletmelere nakit akışı problemlerinin çözümü adına oldukça kolay ve makul bir yöntem sunduğunu belirtti. 

Alınan bilgiler doğrultusunda, Filipinler’de hükümet tarafından KOBİ piyasına güç kazandırmak adına bazı adımların atıldığı ifade edilirken, söz konusu adımlar arasında arsa dışındaki varlıklarında teminat olarak kabul edilebilmesi ve dijital kanalların benimsenmesini teşvik gibi başlıkların bulunduğu belirtildi. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.