a

Fransız Banka Temassız Ödemeler İçin Testlere Başladı

Fransız Banka Temassız Ödemeler İçin Testlere Başladı
0

BEĞENDİM

Fransa’nın en eski bankaları arasında yer alan Societe Generale tarafından, biyometrik kart kullanıcılarına limitsiz işlem sunabilmek adına çalışmalar başlatıldı. Temassız işlem limitlerini kaldırabilmek için ilave güvenlik standartları ortaya çıkarmak isteyen banka tarafından, biyometrik temassız kartlar üstünden ilk testler yapıldı. Üstünde parmak izi okuyucu yer alan kredi kartlarıyla biyometrik kimlik doğrulama yapan banka, kullanıcıların herhangi bir limite takılmadan ödeme gerçekleştirmelerini mümkün kılacak. 

Biyometrik kimlik doğrulama sistemi adına tercihini Idemia’nın sunmuş olduğu teknolojiden yana kullanan banka, müşterilerinin işlem esnasında PIN kodu girişi yapma zorunluluğunu ortadan kaldıracak. Müşterinin parmak izi verileri kart üstünde saklandığı için kişilere özel veriler hem bankalara hem de aracı kurumlara iletilmeden üst düzey güvenlik sağlanıyor. 

Temassız Ödemelerde Limit Kaldırılıyor

Son dönemlerde yaptığı teknolojik yenilikler çerçevesinde adından sıkça söz ettiren Fransız banka, temassız ödeme kartlarındaki işlem limitini ortadan kaldırabilmek için büyük adımlar atıyor. Yakın bir zaman dilimi öncesinde parmak izi okuyuculu kredi kartlarının duyurusunu yapan banka, şimdide PIN kodu girişi yapmadan ve limitsiz bir şekilde temassız ödeme gerçekleştirilebilmesi adına kollarını sıvadı. 

Öte yandan biyometrik kimlik doğrulama sistemi bir tek kredi kartlarında değil diğer bankacılık çözümlerinde de kullanılıyor. Fransız banka, yeni hesap açma işlemlerini kolay bir hale getirmek için müşterilerine yeni hizmetler geliştiriyor. 

Societe Generale tarafından sunulan bu hizmetler sayesinde müşteriler, internet üstünden biyometrik kimlik doğrulaması gerçekleştirerek yeni banka hesapları oluşturabiliyorlar. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.