a

Garanti Bankası BBVA Momentum Programı Başvurularını Açtı

Garanti Bankası BBVA Momentum Programı Başvurularını Açtı
0

BEĞENDİM

Garanti Bankası BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı başvuruları başladı. Global bir program olarak dünyanın farklı ülkelerinde sürdürülen ve geçtiğimiz sene Türkiye’de de hayata geçirilen sosyal girişimcilik programı, sürdürülebilir bir iş modeli ile yüksek sosyal etki yaratmayı amaçlayan girişimcilere pek çok fırsat sunmayı amaçlıyor.

Sosyal Fayda Alanına Özel Olarak Tasarlanan Tek Girişimcilik Programı

İşlerini bir sonraki aşamaya taşımak isteyen girişimcilere destek olmak amacıyla hayata geçirilen BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı, Türkiye’de sosyal girişimcilik alanına özel olarak tasarlanan ve bir finans kurumu tarafından desteklenen tek girişimcilik programı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Türkiye, ABD, Meksika ve Kolombiya’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek program, sosyal girişimcilere beş alanda çeşitli destek ve fırsatlar sunacak. Sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üreten, bu alanda fayda yaratmayı hedefleyen, yüksek etkiye sahip sosyal girişimcilere fırsatlar sunmayı amaçlayan Garanti Bankası, bu amaçla destek verdiği BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı’nı Impact Hub Istanbul ile beraber yürütecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, “Garanti Bankası olarak girişimcilik konusu stratejik önceliklerimiz arasında yer alıyor ve bugüne kadar girişimcilik alanında pek çok çalışmaya imza attık. BBVA Momentum programı ile birlikte, bu desteğimizi sosyal girişimcilik alanına da taşıyarak Türkiye’de sosyal fayda yaratmaya odaklanan girişimlere destek veren bir programı uyguluyoruz. Bu programla, Türkiye’den genç sosyal girişimcilerimiz, dünyanın önde gelen işletme okullarından biri olan İspanya’daki IE Business School’dan eğitim fırsatları yanında, yetkin mentörlerle iş planlarını çalışma fırsatı bulacak. Sosyal girişimlerimiz için programın diğer önemli avantajlarından biri de hem Garanti Bankası hem de BBVA’nın Türkiye ve dünyada sahip olduğu geniş müşteri ve yatırımcı ağından da yararlanabilecek olmaları. Türkiye’nin sürdürülebilir geleceğine katkı yapacak, sosyal odaklı girişimlerin aradıkları desteği onlara sunan banka olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Programa başvuranlar arasından seçilecek girişimlere, beş ay boyunca online ve sınıf içi eğitimler verilecek. Finans, iletişim, strateji, iş modelleri, sürdürülebilirlik ve teknoloji gibi alanlarda verilecek eğitimlerin online kısmı dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından, İspanyol yönetim bilimleri okulu IE Business School tarafından sağlanırken, sınıf içi eğitimler ise Impact Hub Istanbul tarafından verilecek. Stratejik mentor programı ile girişimler, alanında uzman kişilerin yanında, Garanti Bankası ve BBVA’dan kurum içi iş mentorlüğü desteği de alabilecek. Girişimciler ayrıca, Garanti Bankası ve BBVA’nın geniş müşteri ve yatırımcı ağından faydalanarak güçlü networking fırsatını da yakalayacak. Bu sayede sosyal girişimlerin Türkiye’nin yanı sıra dünyadan da destek bulması sağlanacak. Sosyal girişimcilerin bilinirliğine ve gelişimine de destek verilecek program kapsamında, girişimler işbirliği imkânları da bulurken, program ayrıca girişimlerin finansmana erişimini de kolaylaştıracak.

BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı’nda yer almak isteyen sosyal girişimciler, 20 Mayıs Pazar gününe kadar www.garanti.com.tr/kobi adresinden başvuruda bulunabilecek. Üç aşamalı değerlendirme süreci sonrasında programa katılmaya hak kazanan sosyal girişimciler 4 Haziran tarihinde belirlenecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.