Garanti Bankası – BBVA Momentum Projeleri Belirlendi!

Garanti Bankası tarafından yürütülen BBVA Momentum projesinde yer alacak sosyal girişimciler belli oldu.

BBVA Momentum’da 10 Sosyal Girişimcilik Fikri Yer Alacak

Garanti Bankası’nın projeleri arasında olan BBVA Momentum’un 2019 yılındaki yeni döneminde hangi sosyal girişim projelerinin yer alacağı belli oldu. BBVA Momentum’un yeni döneminde 10 proje yer alacak. Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamada belirtildiğine göre sürdürülebilir bir iş modeli fikri olan ve bu fikirle önemli bir sosyal etki yaratmak isteyen girişimcilerin desteklendiği BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı için yapılan başvuruların değerlendirilmesinde sona gelindi. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 10 sosyal girişimcilik fikri programda yer almaya hak kazandı.

BBVA Momentum için Hangi Projeler Seçildi?

Garanti Bankası’nın BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı ile 2019 yılının yeni döneminde destek verilecek iş fikirleri belli oldu. Buna göre Mumo Wrap – Tutumlu Anne – Es Kariyer – Pulsec – Batır Gıda – Nemflora – Sertifier – Maide Mutfak – Twin Science & Robotics – Kız Kardeşleri – Puduhepa adlı sosyal girişim projelerine programda destek verilecek.

Girişimciler Hangi Desteklerden Yararlanacak?

24 Haziran 2019 tarihinde başlayacak olan Garanti Bankası – BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı’nda seçilen projelere Impact Hub ile yapılan işbirliği kapsamında sınıf içi ve online eğitimler verilecek. Bu eğitimlere katılan girişim fikri sahipleri aynı zamanda mentorluk desteği de alabilecekler. Girişimcilerin; müşterilerden ve yatırımcılardan oluşan networking faaliyetlerine de katılarak yararlanma fırsatı bulacaklar.

Girişimcilere Yurtdışına Açılma İmkanı Sağlıyoruz

Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran girişimcilik alanında Banka olarak çok uzun yıllardan beri çalışmalarının olduğunu, BBVA Momentum ile Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmayı amaçladıklarını, sosyal girişimcilerin işlerinin büyümesine, sürdürülebilir iş modeli ortaya çıkartmalarına, yurtdışına açılmalarına, diğer girişimcilerle işbirliği imkanı bulmalarına yardımcı olduklarını söyledi.

Etiketler
Başa dön tuşu