Garanti Bankası Dijital Saldırı Hakkında Açıklama Yaptı

Dijital kanallara yönelik gerçekleştirilen saldırıların ardından Garanti Bankası konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Garanti Bankası saldırının hemen ardından bir değerlendirmede bulunmuştu. Aksaklığın anında önlendiği ancak, yurt dışından gelen bazı faaliyetlere karşı zaman zaman erişim sorunlarının yaşandığı belirtildi.

Garanti Bankası, dijital kanallarda meydana gelen hizmet erişiminin engellenmesine yönelik bir saldırının olduğunu ilk aşamada duyurmuştu. Banka saldırının hemen ardından harekete geçerek, yaşanan erişim sorununun büyük ölçüde önlendiğini belirtmişti. Ancak yurt dışı erişim aşamasında birtakım aksaklıkların olduğu belirtildi.

Garanti Bankası tarafından konu hakkında KAP’a bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ‘Bankamızın hizmet sağladığı internet sağlayıcılarında birtakım erişim sorunları meydana geldi. Ekibimiz anında müdahale ederek bu konu hakkında çalışmalar yapıyorlar. İlk aşamada yaptıkları çalışmalarla yurt içinde meydana gelen erişim engel sorunu ortadan kaldırıldı. Ancak zaman zaman yurt dışı erişimi konusunda bazı sorunlar yaşanmaya devam ediliyor’ ifadelerini kullanmıştı.

Açıklamaya ek olarak sorunun tamamen ortadan kaldırılması için çalışmaların devam ettiği bilgisi paylaşılmıştı. Siber saldırının nedeni ve kaynağı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı.