Garanti Bankası Enflasyona Endeksli Üç Yeni Ürün Geliştirdi!

Garanti Bankası tarafından enflasyona endeksli olan ve koruma sağlayan üç yeni ürün tasarlandı.

Garanti Bankası Birikimleri Enflasyona Karşı Koruyor

Garanti Bankası müşterilerinin birikimlerini enflasyon oranlarına karşı korumaya almak için enflasyona endeksli olarak tasarlanan üç ürünle Türk Lirası’nın değerinin korunması ve birikimlerin artması amaçlanıyor. Garanti Bankası enflasyona endeksli ürünlerini mayıs ayı itibariyle müşterilerinin kullanımına sundu. Banka’nın bu ürünleri Enflasyona Endeksli Uzun Vadeli Mevduat, Faiz Korumalı Mevduat ve Ara Faiz Ödemeli Mevduat adlı ürünleri ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten’in fikirleri de yer aldı.

Garanti Bankası Enflasyona Endeksli Uzun Vadeli Mevduat

Garanti Bankası’nın Enflasyona Endeksli Uzun Vadeli Mevduat adındaki ürün 367 gün – 400 gün arasında vadelerde açılabiliyor. Bu hesaba stopaj uygulanmıyor. Vade sonu geldiğinde TÜİK’in açıkladığı TÜFE güncel yıllık değişim oranı ve ürün için belirlenen ek faiz oranı üzerinden kazanç sunuluyor.

Garanti Bankası Faiz Korumalı Mevduat

Garanti Bankası Faiz Korumalı Mevduat adlı ürün kapsamında açılan hesapla birikim sahiplerine hesap açılışında sabit bir faiz oranı sunuluyor. Bu faiz oranı 367 ile 400 gün arasında değişebilen vadenin sonunda TÜFE oranı ile bu faiz karşılaştırılıyor ve hangisi oran yüksekse hesap sahibine aylık – 3 aylık – 6 aylık dönemlerde o orandan ödeme yapılıyor.

Müşterilerimiz Güvenle Birikim Yapabilir

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten yaptığı açıklamada müşterilerinin birikimlerinin beklentiler ve istekler doğrultusunda yüksek enflasyona karşı koruma altına aldıklarını, uygulamaya aldıkları bu üç yeni mevduat ürününde amaçlarının müşterilerinin bir yandan yüksek kazanç elde etmelerini, diğer yandan güvenli olarak birikim yapmalarını sağlamak olduğunu söyledi.