Garanti Bankası GMY Ebru Dildar Edin İkinci Kez Başkan Oldu!

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, yeni dönemde de Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkanlığı görevini sürdürecek.

Ebru Dildar Edin SKD Türkiye’ye 2. Kez Başkan Oldu

Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin önemli üyelerinden biri olarak 15 yıldan bu yana sürdürülebilirliğin iş dünyasına ve kamu sektörüne yerleşmesine liderlik eden SKD Türkiye’nin başkanı ikinci defa Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin oldu. SKD kısa adıyla tanınan İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkanı’nın ve Yönetim Kurulu üyelerinin belirlenmesi için Olağan Genel Kurul Toplantısı düzenlendi. Toplantıda düzenlenen panellere Yekta Kopan moderatörlük yaptı.  Panellerin konu başlıklarının Döngüsel Ekonomi, Gelecek Gençler için Sürdürülebilir mi?, Sürdürülebilir Raporlaması, Kadın İstihdamı ve Fırsat Eşitliği olduğu öğrenildi. Panellere dernek grup başkanları, projelerde ortak olunan paydaşların temsilcileri, SKD Türkiye üyesi şirket yöneticileri de katıldı.

Türkiye’de Sürdürülebilirlik Önemseniyor

2018 yılında getirildiği başkanlık görevine 2019 döneminde de devam edecek olan Ebru Dildar Edin, yaptığı konuşmada SKD Türkiye’nin 15 yıldan beri sürdürülebilirliğin iş dünyasının temel stratejilerinden biri olması için çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Ayrıca BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni baz alarak çeşitli kurumlara ve değişik sektörlerden şirketlere öncülük ettiklerini de ifade etti. Üye sayılarının her yıl daha da arttığını söyleyen Ebru Dildar Edin, bunun sürdürülebilirliğin Türkiye’de ne kadar önemsendiğinin göstergesi olduğuna vurgu yaptı. Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Ebru Dildar Edin, SKD Türkiye’deki başkanlık görevine bir dönem daha devam edecek.