Garanti Bankası’ndan İstanbul Havalimanı’na Finansman Desteği!

Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamada İstanbul Havalimanı’na finansman desteği sağlanmaya devam edileceği bildirildi.

Garanti Bankası 380.4 Milyon Euro Destek Sağladı

Yeni açılan İstanbul Havalimanı’nda yapılacak olan yeni fazlar için Garanti Bankası tarafından sağlanan finansman destekleri devam edecek. Banka ayrıca şimdiye kadar İstanbul Havalimanı için toplam olarak 380.4 milyon euroluk finansman sağladığını bildirdi. Türkiye’nin en büyük ve en önemli projelerinden biri olarak bilinen İstanbul Havalimanı projesi Garanti Bankası tarafından şimdiye kadar olduğu gibi desteklenmeye devam edilecek. Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin bu konu ile ilgili bilgilendirme niteliğinde bir takım açıklamalar yaptı.

İstanbul Havalimanı’nın Yüzde 76’snı Bankalar Finanse Etti

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin yaptığı açıklamada İstanbul Havalimanı’na şu ana kadar verdikleri finansman desteklerinden bahsetti ve bu desteklerin önümüzdeki dönemlerde Havalimanı’nın yeni fazları için de devam edeceğini söyledi. Ebru Dildar Edin, ülkemizin en önemli projeleri arasında olan İstanbul Havalimanı projesine desteklerini yeni fazlar aşamasına yapılacak olan yatırımlar için de sürdüreceklerini belirtti. İstanbul Havalimanı Faz 1 için bankalar tarafından verilen finans desteklerinin toplam finansmanın yüzde 76’lık bölümünü oluşturduğuna da dikkat çekti.

Türkiye Ekonomisine Desteklerimiz Sürecek

Ebru Dildar Edin, tüm bankalarının İstanbul Havalimanı’nın ilk aşamasına sağlanan desteklerdeki payının yüzde 6.7 oranında olduğunu, Havalimanı’nın faaliyete geçmesinin Türkiye ekonomisi için önemli olduğunu, gelecek dönemlerde de bu gibi ülkemize değer katan yatırımları desteklemeyi sürdüreceklerini ifade etti.