Garanti Bankası’nın Adı Değişiyor!

Garanti Bankası’nın İspanyol ortağı BBVA tarafından Banka’nın adının değiştirilmesi kararı alındı.

Garanti Bankası Garanti BBVA Oluyor

Garanti Bankası hisselerinin yüzde 49.85 oranına sahip lan İspanyol BBVA Banka’nın unvanının değişmesine karar verdi. BBVA tarafından yürütülen dijital dönüşüm stratejisi kapsamında Garanti Bankası’nın adı değiştirilecek. Banka’nın yeni adı gereken kanuni sürecin tamamlanmasından sonra Garanti BBVA olacak. Garanti Bankası tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapılarak bilgilendirmede bulunuldu. Garanti Bankası yaptığı açıklamada bünyesinde bulunduğu BBVA Grubu’nun dijital dönüşüm konusundaki stratejiler kapsamında dijital dünyaya ayak uydurmak üzere logosunun yenilenerek pazarda tek bir marka olarak devam edeceklerini belirtti.

Garanti Bankası’ndan Açıklama Geldi

Garanti Bankası’nın açıklamasında BBVA’nın dijital dönüşümüne uygun olarak logonun ve markanın değişeceği, bu kapsamda Garanti BBVA olarak adının değişeceği, dünya pazarından BBVA’nın bundan böyle tek bir logo ve markayla yoluna devam edileceği bilgileri yer aldı. Açıklamada BBVA Grubu’nun Meksika’da BBVA Bancomer adını, Arjantin’de BBVA Frances adını, ABD’De BBVA Compass adını, Peru’da da BBVA Continental adını ve markasını kullandığına değinilerek bu dijital dönüşümde bütün pazarlarda BBVA adının yanındaki ikinci markanın kaldırılacağı haber verildi. Bu adımla BBVA dünya genelinde faaliyetlerde bulunan dijital bir kurum olmayı amaçlıyor.

BBVA Küresel Hizmetler Verecek

BBVA tarafından atılan bu tek marka olma adımının müşterilerin beklentilerini de karşıladığı, tutarlı bir tutum sergilenmiş olacağı, bu aşamayla beraber BBVA Grubu’nun hizmetlerinin ve ürünlerinin küresel kullanıma açılacağı, faaliyette bulunulan pazarlara uygun bir şekilde hizmet verileceği, Türkiye’deki dijital dönüşüm yansımalarının Garanti Bankası’nın logosunun ve markasının yanına BBVA adının eklenmesi olduğu belirtildi.