Garanti Bankası’nın Binaları 1 Saat Karanlığa Gömülecek!

Garanti Bankası 27 yıldan bu yana olduğu gibi WWF – Türkiye’ye desteğine devam ediyor.

Garanti Bankası’nın WWF’ye Destekleri Devam Ediyor

Garanti Bankası sorumlu ve sürdürülebilir kalkınmayı destekleme misyonunu stratejik öncelikleri arasında tutmaya devam ediyor. Banka, bu kapsamda iklim değişikliği konusunda yapılan çalışmalarda da lider rol oynuyor. Garanti Bankası, WWF olarak kısaltılan Doğal Hayatı Koruma Vakfı tarafından iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla 2007 yılında başlatılan Dünya Saati uygulamasına bu yıl da ana sponsor olarak katıldı. Garanti Bankası’nın WWF – Türkiye’ye 27 yıldan bu yana aralıksız verdiği destekler devam ediyor.

Işıklar 1 Saat Süreyle Kapatılacak

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın Dünya Saati adlı etkinliğinde dünya genelinde birçok bina, anıtsal yapı, kurumların binaları ve evlerin ışıkları söndürülerek iklim değişikliğine dikkat çekilmeye çalışılıyor. Dünya Saati 2019 etkinliği 6 Nisan 2019 tarihinde 20:30 – 21:30 saatleri arasında yapılacak. Etkinlikte Türkiye’den katılan kurumların ve şirketlerin ışıkları 1 saat süreyle söndürülecek. Garanti Bankası’nın İstanbul – Zincirlikuyu’da bulunan Genel Müdürlük binası, Bursa’da bulunan hizmet binası, Ankara – Kızılay’da bulunan hizmet binası ve İstanbul – Suadiye’de bulunan hizmet binası da etkinliğe dahil olacak. Bu binaların ışıkları 1 saat süreyle karartılarak iklim değişikliklerinin çevre üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekilecek.

Garanti Bankası Ana Sponsor Oldu

Garanti Bankası, Doğal Hayatı Koruma Vakfı – Türkiye’nin Dünya Saati 2019 etkinliğinde ana sponsor olarak yer alıyor. 27 yıldan bu yana uygulamaya destek sağlayan ve katılım gösteren Garanti Bankası bu yılda desteklerini esirgemedi.