Garanti Bankası’nın İsim Değişikliği KAP’a Bildirildi!

Garanti Bankası tarafından KAP’a yapılan açıklamada bundan böyle Banka’nın yeni adıyla faaliyetlerini sürdüreceği bildirildi.

Garanti Bankası Garanti BBVA Oluyor

Garanti Bankası tarafından KAP yani Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapıldı. Banka’nın açıklamasında Garanti Bankası Yönetim Kurulu tarafından bir karar alındığı, bu karara göre bundan böyle faaliyetlerinin Garanti BBVA olarak devam edeceği bildirildi. Bu açıklamayla Garanti Bankası’nın isim değişikliği KAP’a bildirilmiş oldu. Banka artık faaliyetlerini yeni ismiyle sürdürecek. Garanti Bankası’nın yeni ismi Garanti BBVA olacak. Banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir bilgilendirme açıklaması gerçekleştirildi.

Garanti Bankası’ndan KAP’a Açıklama

Garanti Bankası tarafından KAP’a yapılan açıklamada Banka’nın Yönetim Kurulu tarafından bütün yasal süreçlerin ve içsel işlemlerin tamamlandığı, bu işlemlerin ardından bundan böyle faaliyetlerinin Garanti BBVA olarak devam etmesinin karara bağlandığı bildirildi. Açıklamada Banka’nın artık Garanti BBVA şirket adıyla sürdürmesine ve şirket adının ilan ve tescil edilmesine karar verildiği, bu kararın Garanti Bankası Genel Müdürlüğü tarafından yürütüleceği bilgisi de aynı açıklamada yer aldı.

Garanti Bankası’nın Adı Neden Değişiyor?

Garanti Bankası’nın yüzde 49.85 oranındaki hisselerini elinde bulunduran BBVA tarafından sürdürülen dijital dönüşüm kapsamındaki stratejiler doğrultusunda Garanti Bankası’nın adının değiştirilmesine karar verilmişti. Daha önce Garanti Bankası bu konuda açıklama yapmış ve BBVA Grubu’nun yürüttüğü dijital dönüşüm çerçevesinde logosunun ve marka yüzünün yenileneceği belirtildi. Bu değişimdeki amacın pazardaki paylarının artırılması ve tek bir marka yüzü ile yollarına devam etmek istemeleri olduğu da söylendi.

Kapalı